ABC segregowania śmieci w biurze

segregacja odpadów (źródło:pinterest)
segregacja odpadów (źródło:pinterest)

Czy wyobrażacie sobie ile odpadów produkowana jest w miejscu pracy biurowej zaczynając od zwykłego papieru kserograficznego a kończąc na opakowania plastikowych po wodzie mineralnej. Na szczęście coraz więcej pracowników zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z recyklingiem, zatem poszanowaniem środowiska naturalnego. Segregacja odpadów staje się nie tylko modnym trendem świadczącym o byciu eko, ale także koniecznością, aby powstrzymać efekt cieplarniany. Sprawdź co możesz zrobić dla środowiska w swoim biurze!

Punkty recyklingu papieru

kosz przy biurku (źródło:pinterest)
kosz przy biurku (źródło:pinterest)

Papier, plastik i resztki żywności to odpady, które powstają w biurze. Już dziś zacznij segregować śmieci, dzięki temu Twoje odpady trafią na wysypisko, z pewnością część z nich zostanie poddana recyklingowi i powtórnemu przetworzeniu. Aby ułatwić sobie i innych codzienny recykling znajdź miejsce w biurze, w którym postawić pojemniki oznaczone odpowiednimi kolorami. Szczególne znaczenie mają miejsca bezpośrednio przy drukarce i urządzeniach wielofunkcyjnych, gdzie można postawić pojemnik na makulaturę. Na rynku znajdziemy już ofertę kilku producentów sprzedających pojemniki 3-4 litrowe do segregacji papieru. Zapotrzebowanie na makulaturę z roku na rok wzrasta, zużywamy coraz więcej papieru. Warto przyłączyć się do akcji ZIELONE BIURO i racjonalnie gospodarować artykułami papierowymi. Do pojemnika na papier (niebieskiego) można wrzucić także torby papierowe, artykuły z kartonu, stare gazety i katalogi.

Odpady szklane i plastikowe

Żółty pojemnik pomieści odpady plastikowe, tj. butelki po napojach, artykułach chemicznych, środkach czystości i foliach różnego

kosz na materie (źródło:pinterest)
kosz na baterie (źródło:pinterest)

rodzaju, natomiast do zielonego powinno się wrzucać szklane butelki i opakowania po artykułach kosmetycznych.

Elektrośmieci

A co ze starymi bateriami, tonerami i zużytym sprzętem RTV? Warto skontaktować się punktem przyjmujących tzw. elektrośmieci. Nie musisz wychodzić z biura w celu poszukiwania kontenera na śmieci tego rodzaju. Wystarczy tylko wygospodarować kosz na zużyte materiały eksploatacyjne i konsekwentnie prowadzić ich segregację.

Ponadto w aneksie kuchennym przyda się kosz na odpady organiczne. I chyba najważniejsza jest komunikacja ekologiczna między pracownikami. Budowania tożsamości w firmie ma wpływ na wizerunek każdego przedsiębiorstwa. Eko pracownicy to nowocześni pracownicy!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *