Akcesoria do pakowania

koperty-bąbelkowe-akcesoriawbiurze-plPakowanie paczki przeznaczonej do wysyłki w biurze to bardzo prosty zabieg, pod warunkiem, że wysyłamy lekkie artykuły, jak dokumenty, teczki, segregatory – przedmioty o symetrycznej powierzchni. Zadanie wydaje się nieco trudniejsze, kiedy chcemy przesłać kruche i delikatne akcesoria. W dodatku środowisko wysyłki zwykle jest niekomfortowe, artykuły są narażone na przenoszenie, rzucanie, okręcanie i poddawanie wielu innym czynnością transportowym zmierzającym do dostarczenia do adresata. Aby wysłać przedmiot z biura, warto solidnie go zabezpieczyć za pomocą akcesoriów do przesyłek.Nadawca ma za zadanie dokładnie opakować przesyłkę, oddać ją kurierowi w stanie pozwalającym na jej prawidłowy przewóz i doręczenie – bez ubytku i uszkodzenia. Warto pamiętać o kilku zasadach podczas wysyłki materiałów.

Kilka dobrych rad
folia-akcesoriawbiurze-plPo pierwsze, jeżeli wysyłamy akcesoria biurowe szklane, warto stosować oznaczenie „ Uwaga szkło”. Po drugie, jeżeli w paczce znajdują się towary, których najlepiej jest nie odwracać, należy przykleić informację zawierającą komunikat ostrzegawczy „Góra/Dół”. Po trzecie, jeżeli adresujemy przedmioty niesymetryczne, warto wyeliminować puste przestrzenie w paczce za pomocą materiału wypełniającego. Szczegółowe informacje dotyczące pakowania przesyłek są dostępne na stronach internetowych biur kurierskich. Z pewnością istotne są właściwości opakowania przesyłki. Owijanie paczek w papier przechodzi do lamusa na rzecz zabezpieczenia folią.

Jakie akcesoria do przesyłek?
sznurek-jutowy-fenix-akcesoriawbiurze-plPodstawowym elementem do pakowania różnego rodzaju przesyłek jest gruby karton. Sprawdza się przy zabezpieczaniu artykułów papierowych, dokumentów, faktur i zwykłych listów oraz przy wysyłaniu dużych przedmiotów – wówczas ma na celu zabezpieczenie przed ich przesuwaniem. Artykuły znajdujące się w paczce warto zabezpieczyć sznurkiem jutowym lub nićmi lnianymi – polecam ekologiczne i biodegradowalne produkty Feniks. W ofercie wielu sklepów papierniczych dostaniemy również nieco tańszy sznurek z tworzyw sztucznych. Po zapakowaniu wszystkiego, zamykamy karton, podnosimy paczkę i delikatnie ją potrząsamy. Na koniec będziemy potrzebowali taśmy samo przylepnej – polecam tanie i mocne artykuły biurowe Aro. Wszystkie krawędzie paczki staranie obklejamy taśmą. Paczka jest już przygotowana do wysyłki.

Ponadto warto posiadać w biurze folie do stretchowania, które przydadzą się przy pakowaniu wysyłki – polecam artykuły Emersson oraz koperty bąbelkowe z zabezpieczeniem – najlepsze będą produkty marki Sigma.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *