Akcesoria, które ułatwiają utrzymać porządek w biurze

przekładki_kartonowe (źródło:makro.pl)
przekładki_kartonowe (źródło:makro.pl)

Masz dość nieporządku na biurku? Codziennie to samo: nerwowe wyszukiwanie karteczki z adresem do klienta, brak faktury do zapłaty, która wczoraj leżała jeszcze obok myszki, kilka artykułów do pisania w zanadrzu a żaden z nich nie działa? To znak, że czas na porządek i archiwizację dokumentów. Z pomocą przyjdą na pewno niektóre akcesoria biurowe. Dziś prezentuję te, które są dla mnie niezbędne w codziennym segregowaniu i porządkowaniu dokumentów.

Biurowy chaos w archiwizacji

ofertówki Sigma (źródło:makro.pl)
ofertówki Sigma (źródło:makro.pl)

Słyszeliście o tym, że wiele biur traci średnio 13% czasu pracy na nerwowe wertowanie i przeszukiwanie stosów dokumentów i potrzebnych materiałów. Znacie to? Ja codziennie obserwuje wiele takich sytuacji. Przyznam, że nie zawsze przekładanie i przeszukiwanie przynosi efekty. Nierzadko poszukiwania faktury kończą się wystawieniem drugiej, telefonem do klienta z prośbą o przygotowanie drugiego dokumentu oraz niepotrzebnym drukowaniem – jeżeli przedmiotem poszukiwań są materiały. Chyba nie muszę Was przekonywać, że brak archiwizacji i chaos jest przyczyną dodatkowych wydatków poniesionych np. na drukowanie, telefony i niszczenie. Nie wspomnę już o aspektach ekologicznych, które w wielu firmach nie są brane w ogóle pod uwagę w trakcie procesów archiwizacyjnych. Ponadto warto wziąć pod uwagę aspekt estetyczny , bo uporządkowane biuro czy biurko jest wizytówką, a miejsce, w którym nie stosujesz systemów archiwizacyjnych nie zrobi pozytywnego wrażenia na kliencie. Aby być postrzeganym na rynku pracy jako zaufany partner, warto zadbać o wizerunek biura, rozpoczynając od zakupu niezbędnych artykułów.

segregator Sigma (źródło:makro.pl)
segregator Sigma (źródło:makro.pl)

Niezbędne akcesoria

O akcesoriach biurowych do archiwizacji dokumentów pisałem nie raz i nie dwa. Temat ten jest tak ważny, że warto wracać do niego i przypominać innym, jak istotne jest wprowadzenie do biura systemów archiwizacyjnych. Każda firma potrzebuje artykułów do segregowania i porządkowania. Profesjonalne akcesoria oferuje firma Sigma – wiodący producent akcesoriów biurowych, takich jak segregatory, teczki, przekładki, zakładki indeksujące, ofertówki, skoroszytu i wiele innych. O każdym z tych akcesoriów znajdziecie sporo informacji na moim blogu. Polecam wszystkim sprawdzić asortyment produktów na stronie Makro. Ostatnio udało mi się zamówić segregatory ringowe Sigma w ofercie promocyjnej.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *