Akcja: czyścimy monitor

monitor (źródło:pinterest)
monitor (źródło:pinterest)

Aby ekran naszego komputera był czysty jak łza, wystarczy odrobina systematyczności i kilka prostych trików. Z pewnością płaskie monitory LCD znacznie różnią się od tych CRT, jeżeli chodzi o sposób ich pielęgnacji. Bez względu na rodzaj ekranu, kurz i innego rodzaju zanieczyszczenia są dość widoczne na monitorze i jeżeli nagromadzi się ich w nadmiarze, to po prostu zaczynają irytować. Na rynku artykułów chemicznych dostaniemy wiele produktów przeznaczonych stricte do czyszczenia. W co warto zainwestować pieniądze i jak czyścić monitor – taki krótki poradnik znajdziecie w moim wpisie.

Kilka prostych kroków

Zanim rozpoczniecie czyszczenie monitora, powinniście odłączyć komputer z prądu, ponieważ kontakt z artykułem chemicznym może być przyczyną zwarcia. Zanim zatem weźmiecie spryskiwacz do ręki, wyłączcie komputer z zasilania i odczekajcie kilkanaście minut. Z pewnością przyda się wam ściereczka z mikrofibry (tego rodzaju materiał świetnie sprawdza się od czyszczenia i polerowania monitorów sprzętów RTV). Nie radzę używać środka bezpośrednio na monitor. Najlepiej będzie, gdy płyn zostanie naniesiony na ściereczkę, a następnie na ekran. Okrężnymi ruchami należy przetrzeć urządzenie aż stanie się suche i płyn szybko odparuje.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Uwaga! Bezpośrednie pucowanie powierzchni monitora może przynieść więcej złego niż dobrego. Jeżeli zwykły płyn antystatyczny nie jest w stanie całkowicie usunąć zabrudzeń, nie róbcie tego na siłę. Bezpośrednie naciskanie na monitor LCD może być przyczyną wypalenia pikseli. Czasami pomocne będą domowe środki w postaci naturalnego roztwory z octu i wody. Tak! To naprawdę działa. Zwykły ocet potrafi wyczyścić niejedną powierzchnię.

Wiadomo, że czyszczenie monitorów nie należy do przyjemnych zajęć. Warto jednak regularnie wykonywać tę czynność i zainwestować pieniądze w takie preparaty jak spray, pianka i odpowiednie szmatki do polerowania. Czasami sprawdzi się zwykły płyn do mycia szyb, jednak może pozostawić smugi. Bezpieczne do tego celu będą preparaty zawierające alkohol.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *