Biuro z duszą?Czyli magia i dekoracja w stylu skandynawskim

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Zastanawialiście się kiedyś nad zmianą aranżacji swojego biura? Ostatnio coraz częściej szukam inspiracji na wielu stronach z wyposażeniem wnętrz. Przeglądam także oferty produktów on-line, np. na stronach hurtowni i marketów budowlanych. Osobiście uważam, że wnętrza w skandynawskim stylu idealnie pasują do nowoczesnych firm. Biura w stylu skandynawskim mają w sobie „to coś” – to „kipi” radością, energią, schludnością i oryginalnością. Przekonajcie się sami!


Przestrzeń skandynawska
Na początek trochę teorii. Czy wiecie, że styl skandynawski wywodzi się ze Szwecji? Jego prekursorem był znany artysta Carl Larsson, który malował dla siebie i bliskich jasne i kolorowe obrazy, aby rozjaśnić smutny i pochmurny dzień w tej części Europy. Odtąd zaczęto rozjaśniać wnętrza za pomocą delikatnych i na pozór mało znaczących elementów, jak np. krzesła, nóżki w fotelach czy ramy w obrazach. Z czasem zauważono, że ściany w jasnej kolorystyce nie tylko wyglądają schludniej, perfekcyjnie i przejrzyście, ale idealnie komponują się z naturalnymi dodatkami, np. melbami w tonacji dębu, buku czy jodły. W stylu skandynawskim nie ma dotąd miejsca na przesadne ozdoby, typu bogato zdobione tekstylia, ciężkie firany oraz mosiężne figury… Aranżacja w tym stylu ma za zadanie wpuścić do pomieszczenia jak najwięcej światła. Może dlatego tak bardzo podobają mi się biura utrzymane w tej stylistyce. Hmm…

źródło: pinterest
źródło: Pinterest
źródło:Pinterest
źródło:Pinterest
źródło: Pinterest
źródło: Pinterest

Aranżacja biura w duchu Skandynawii
Za co lubię styl skandynawski w pomieszczeniu? Przede wszystkim za przejrzyste i jasne przestrzenie, jednocześnie bardzo eleganckie i może trochę minimalistyczne. Są lekkie i naturalne, nawet gdy wstawimy do pokoju meble biurowe, dalej możemy mówić o skandynawskiej klasie. Styl ten idealnie komponuje się w biurze, w którym znajdzie się miejsce na nietuzinkowe biurko, oryginale krzesło i niekonwencjonalne szafy. Decydując się na wybór krzesła, weźmy pod uwagę przede wszystkim jego wygodne. Najbardziej komfortowe i ergonomiczne meble biurowe oferuje firma Sigma (tanie, proste i eleganckie krzesła dostępne na stronie Makro). W stylu skandynawskim urzekły mnie otwarte półki, są idealne na ozdoby i na akcesoria biurowe, które chcemy mieć zawsze pod ręką.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *