Chromoterapia w pracy

aranzacja-biura-akcesoriawbiurze-plChromoterapia, czyli leczenie kolorami odrywa istotne znaczenie w aranżowaniu przestrzeni biurowej. Koloroterapię znali już starożytni Egipcjanie, stosowali ją do niwelowania różnych problemów, z którymi borykali się na co dzień. Współcześnie, wpływ kolorów na psychikę człowieka potwierdziły badania naukowe. W pomieszczeniu biurowym otoczonym niezwykłymi barwami mamy więcej energii, optymizmu i czujemy się zrelaksowani. Czasami wystarczy: pomalowanie ścian na ciepły kolor, akcesoria biurowe o oryginalnej barwie oraz dobre oświetlenie, aby pobudzić myślenie i zdobyć energię do działania w naszym miejscu pracy.

Projektanci wnętrz traktują kolory jako nośniki energii. Istnieją barwy, które ją pochłaniają, np. brązowa i szara. Nadmiar brązu w pomieszczeniu biurowym może być stymulować stres u pracowników, a szarość ma konotacje senności, stagnacji i nieefektywności w działaniu. Tymczasem w wielu firmach meble biurowe są właśnie koloru brązowego. W biurach powinniśmy unikać ciemnych oraz przytłaczających kolorów. Jeżeli meble są w kolorze brązowym, nadajmy ścianom energicznego charakteru.

artykuły-biurowe-sigma-akcesoriawbiurze-plNajbardziej uniwersalne są ciepłe i jasne tony o niewielkim nasyceniu. Do klasycznych mebli biurowych w kolorze ciemnego brązu, wybierzmy pastelową zieleń, która wywoła uczucie przytulności. Ciemny zielony relaksuje oraz daje poczucie wygody, natomiast turkusowa zieleń działa orzeźwiająca i zwiększa kreatywność. Alternatywą dla barwy zielonej w odniesieniu do brązowych mebli mogą być odcienie pomarańczy i błękitu. Barwy doskonale sprawdzają się w agencjach marketingowych i reklamowych, w których poszczególne działy są wyodrębnione innym kolorem. Pomarańczowy mobilizuje do działania, brzoskwiniowy wzmaga energię, a błękit zwalcza bezsenność i wycisza.

zielone-biuro-akcesoriawbiurze-plDobierając kolory w biurze, należy pamiętać o akcesoriach biurowych. Barwne markery i zakreślacze, kolorowe artykuły papierowe, segregatory i teczki – to tylko niektóre dodatki, które nadadzą charakteru wnętrzom i będą wspierać nasze działania. Kolorowe markery Sigma potęgują nastrój i pobudzają myślenie kreatywne. Regały wypełnione barwnymi segregatorami budują ciepłe i harmonijne wnętrze. Na pewno warto wykorzystać moc kolorów w doborze oświetlenia biurowego. Lampki halogenowe Apollo pasują do biur o nowoczesnym wystroju, stanowią dodatkowy element dekoracyjny.

Wybór koloru do biura zależy od nas samych. Nudne i monotonne pomieszczenia warto rozjaśnić poprzez kolorowe artykuły biurowe.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *