Co ze starym komputerem stacjonarnym?

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Stary i poczciwy komputer stacjonarny małymi kroczkami odchodzi do lamusa. Coraz częściej „przesiadamy” się na laptopy, notebooki, utrabooki, tablety i smartfony. Stare pecety zasiedlają nasze piwnice, garaże, szafy. W pewnym momencie i tam nie ma dla nich miejsca. Co z robić ze starym komputerem stacjonarnym –i tym zepsutym i nieużywanym od kilku lat? Zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu.

Zrób prezent

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Chyba najprostszą metodą na pozbycie się starego peceta jest podarowanie go drugiej osobie. Możemy ofiarować go osobie starszej, która potrzebuje urządzenia do przeglądania stron internetowych i tworzenia dokumentów tekstowych. Zatem nie ma zbyt wielu potrzeb i wymagań. Możemy podarować komputer do osiedlowego centrum edukacyjnego lub świetlicy w placówce dla bezdomnych. To świetny sposób na szczytny cel i materialna pomoc dla potrzebujących.

Oddaj do centrum recyklingu

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Nie wiem czy wiecie, że do 2016 roku większość sprzętu elektronicznego w UE ma zostać poddane przetworzeniu. Wiele krajów UE wprowadza przepisy regulujące odpady elektroniczne. Z uwagi na to powstają inicjatywy głoszące hasła recyklingu, segregacji elektrośmieci i ekoprojektowania, np. Dni Elektrorecyklingu czy Zbiórka i Wymiana Elektośmieci na sadzonki. Każdy może wciąć w nich udział. Ponadto każdy sprzęt, którego rozmiar nie przekracza 25 cm, można zwrócić w sklepie.

Domowe centrum medialne

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Potrzebujesz komputera do odtwarzania muzyki i oglądania filmów? Możesz wykorzystać stary pecet. Nie musi mieć w końcu najlepszego procesora i karty graficznej. Z pewnością da radę stare Pentium. Komputer postawiony w piwnicy może być świetnym gadżetem do rozkręcenia każdej imprezy. W domu może służyć za książkę kucharską, w której zgromadzimy wszystkie przepisy kulinarne. To także dobry sposób na platformę edukacyjną do nauki edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych dla najmłodszych domowników. Możliwości jest wiele. Wystarczy znaleźć dla niego miejsce w swoim domu.

To tylko trzy sposoby na wykorzystanie starego komputera. Pewnie jest ich o wiele wiele więcej. Nawet jak żaden z nich wam nie pasuje, nie wyrzucajcie komputera na śmietnik. Stary sprzęt należy utylizować lub oddać we właściwe miejsce. Polecam Dni Elektorecyklingu, które trwają właśnie w trzech miastach w Polsce (Wrocław, Kraków i Warszawa). Będziecie mieli okazję zostawić stary sprzęt i dostać za to upominek!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *