Dodatki w urządzeniu wielofunkcyjnym

canon-urzadzenie-wielofunkcyjneW każdej pracy biurowej potrzebujemy drukarki i skanera. Wiele osób decydując się na zakup drukarki, ma na myśli urządzenie wielofunkcyjne, które zajmuje nam o wiele mniej miejsca na biurku niż zwykła drukarka. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo wygodne, szczególnie w sytuacji, kiedy dysponujemy niewielką przestrzenią. Urządzenie wielofunkcyjne łączy w sobie kilka akcesoriów biurowych, tj. faks, kopiarkę, skaner i drukarkę atramentową. Ponadto sprzęt jest niewiele droższy od zwykłej drukarki, jest ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu firm, które nie zamierzają na starcie inwestować w faks, kopiarkę, skaner i inne sprzęty.

Urządzenie wielofunkcyjne jest najczęściej połączeniem skanera, drukarki oraz faksu, które współpracują z komputerem. Posiadają również dodatkowe możliwości, które ułatwiają nam codzienną pracę biurową.

Wi-Fi – świetnie sprawdza się w biurach, w których kilka pracowników korzysta z jednego urządzenia biurowego. Wystarczy podłączyć kombajn do sieci domowej za pomocą wi-fi. Na rynku możemy kupić kilka modeli zawierających obsługę wi-fi, m.in. od Canon i Lexmark.

Drukowanie dwustronne – drukarka wchodząca w skład urządzenia wielofunkcyjnego, dzięki tej funkcji może zadrukować obie strony papieru, jest to tak zwany duplex.

Automatyczny podajnik dokumentów – jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które skanują wiele arkuszy papieru w ciągu dnia. Podajnik zamontowany jest na górnej pokrywie skanera, to pozwala na skanowanie wielu dokumentów jeden po drugim.

Drukowanie poprzez pocztę elektroniczną – pozwala wysłać e-mail z dokumentem przeznaczony do druku, w ten sposób pracę urządzenia zlecany zdalnie. Takie możliwości mają niektóre sprzęty marki HP.

Drukowanie ze smartfonu – pozwala na wydrukowanie zdjęć znajdujących się w telefonie podłączonym do tej samej sieci wi-fi co drukarka.

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne do biura warto sprawdzić czy automatycznie konwertuje dokumenty do formatu PDF i zapisuje je w pamięci USB. Dzięki temu nie musimy uruchamiać za każdym razem komputera. Osobiście polecam modele Epson i Canon, które dostępne są w cenie od 500 do 900 zł.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *