Dziurkacze biurowe

dziurkacze-ozdobneO tym, że pracownik biurowy potrzebuje wiele gadżetów, wiemy już wszyscy. Dziś będzie o dziurkaczu – urządzeniu, które służy do robienia otworów w kartach papieru. Jest potrzebny nam do segregacji dokumentów i faktur, pozwala na dziurkowania bez wysiłku materiałów o różnej grubości. Sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach biurowych. Zwykle jest wytrzymały, mocny i niezawodny. Na rynku dostępne są dziurkacze w metalicznych kolorach i tradycyjnych prostokątnych kształtach.

Wszystkie dziurkacze posiadają ergonomiczny uchwyt, który zmniejsza nacisk występujący podczas dziurkowania. Są wykonane z metalu i zawierają antypoślizgową, plastikową podstawkę, która zabezpiecza przez zarysowaniem naszym mebli biurowych. W opakowaniu znajduje się okienko z ogranicznikiem formatu oraz opatentowany pojemnik na ścinki, który nie spada podczas ich opróżniania. Dziurkacze metalowe Leitz, które zakupiłem w Makro, posiadają kilka lat gwarancji. Dostępne są w kolorach: czerwony, zielony i czarny.

Ciekawostką jest to, że dziurkacze w XX wieku były elementarnym narzędziem pracy konduktora i kontrolera biletów. Wyglądem przypominały bardziej obcęgi niż dziurkacz biurowy. Konduktor po sprawdzeniu tekturowego biletu, dziurkował go, po tym bilet nie mógł być ponownie użyty. Kiedy pojawiły się pierwsze kasowniki w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej, dziurkacze konduktorskie wyszły z użycia (lata 60. XX wieku).

Obecnie na rynku możemy zakupić dziurkacze z ozdobną końcówką w wielu kształtach i formatach. Świetnie sprawdzają się w szkole i przedszkolu, a w pracy biurowej znajdą zastosowanie przy wykonywaniu zaproszeń, kartek świątecznych i urodzinowych. Jeżeli tylko znajdziemy na to czas 😉

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *