Ekologiczne meble biurowe

źródło:e-aranzacje.pl
źródło:e-aranzacje.pl

Wcale nie trzeba należeć do organizacji ekologicznej lub być ekologiem, aby zrobić coś dobrego dla środowiska. Dobre praktyki prośrodowiskowe mające miejsce od czasu do czasu w waszych biurach i zakładach pracy powinny stać się codziennością. Kilka prostych trików i wprowadzenie eko-procedur potrafi przekonać pracowników, aby ideę ekologii wdrożyć w codziennej pracy. Najlepiej wprowadzać te zasady na etapie powstania firmy. Równie ważne jest także wyposażenie biura zgodne ze ekologicznymi standardami. Niewiele osób wie, że już na poziomie kupowania akcesoriów biurowych można uwzględnić ekologię. Wszak miejsce, w którym wykonuje się codzienne obowiązki powinno być nie tylko funkcjonalne, estetyczne, ale i ekologiczne. Niezmiernie ważny jest wybór odpowiednich mebli biurowych.

Ekodesign w biurze

źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest

Koncept „eko” w aranżacji wnętrz biurowych staje się coraz bardziej popularny. Istnieją trendy designerskie, które opierają się na idei ekologii w wyposażeniu biura. Przestrzeń to pracy jest starannie przemyślana, nie ma w niej miejsca na niepotrzebne detale wykonane z tworzyw sztucznych. Panuje w niej wszechobecna harmonia i równowaga. Kwintesencją aranżacji jest obecność drewna – bo z tego materiału wykonane są biura, stoliki, szafki i regały biurowe. Ważne jest samo wzornictwo – przede wszystkim przyjazne człowiekowi i naturze i wykonane z naturalnych elementów, przetworzonych w jak najmniejszym stopniu. Ponadto w eko aranżacji biur znajdzie się miejsce na akcesoria pochodzące z recyklingu.

Ekomeble w biurze

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Na rynku wyposażenia biur znajdziemy szeroki asortyment mebli w różnych formach i wzornictwie. Przy ich zakupie warto wziąć pod uwagę aspekt środowiskowych. Zanim wybierzecie meble do biura sprawdźcie czy ich producent posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), który potwierdza, że produkt został pozyskany z odpowiedzialnej gospodarski leśnej. W praktyce oznacza to jedno – wasze meble zostały wykonane z drewna, pozyskanego z uprawy kontrolnej, która jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne wyposażenie wnętrz jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i miłe dla oka. Szalenie dekoracyjnie wyglądają meble w kolorach ziemi. W biurze utrzymanych w tej stylistyce dominują beże, zielenie, brązy i ecru. Głównie motywy inspirowane przyrodą, wykorzystujące naturalne elementy w wzornictwie, np. tkane tekstylia z lnu i bawełny. Aż chce się pracować…

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *