EKOtriki biurowe – oszczędzamy na wodzie

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Wodę warto oszczędzać nie tylko z przyczyn ekologicznych. Im jej mniej ubędzie w miejscu pracy, tym mniejsze koszty, tym bardziej, że jej cena z roku na rok wzrasta…Wystarczy zmienić własne przyzwyczajenia oraz wprowadzić nowoczesne rozwiązania, aby zmniejszyć miesięczne wydatki poniesione za zużycie wody. Stowarzyszenie Zielone Biuro (o którym pisałem jakiś czas temu) organizuje szkolenia dla pracowników na temat monitorowania zużycia wody w miejscu pracy. W trakcie zajęć uczestniczy dowiedzą się jak wprowadzić ekologiczne nawyki do życia codziennego, dzięki temu firma ma szansę na zauważalne oszczędności finansowe.

Po pierwsze – zakręć kurek. Kap kap kap – w kranie kapie od tygodnia i nie ma śmiałka, który by to naprawił lub zgłosił do administracji budynku. A z takiego jednego kranu może zmarnować się nawet kilka litrów wody. Wystarczy monitorować szczelność kurków, kranów i spłuczek i mieć wszystko pod kontrolą.

Po drugie – stoper w zbiorniku na wodę. Najlepiej sprawdza się w toalecie i w kuchni.

Po trzecie – baterie łazienkowe z przyciskiem eko. To bardzo popularne rozwiązania do wielu łazienek. Wody spływa znacznie mniej, ponieważ należy wcisnąć przycisk, aby uzyskać maksymalny wypływ wody.

Po czwarte –zepsuta spłuczka to największy pożeracz wody w biurze. Problem trzeba zgłosić jak najszybciej.

Po piąte – śmieci do kosza. Nie wrzucaj odpadów do toalety a do kosza. Unikniesz dzięki temu każdorazowego spuszczania wody (od 5 do 100 litrów).

Po szóste – zmywarka. Gdy biuro zostało wyposażone w sprzęt AGD, unikaj zmywania kubków i innych naczyń pod bieżącą wodą. Gdy korzystasz ze zmywarki, wybierz program ekologiczny.

Jeżeli uczysz się dopiero ekologii, możesz spróbować wprowadzić nawyki związane z oszczędnością wody. Zużywamy ją codziennie i nigdy nie zastanawiamy się jak to robimy. Dlatego warto!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *