Folie do laminowania

laminacja-papieruBardzo istotnym kryterium przy wyborze laminatora jest rodzaj laminowanych materiałów. Większość urządzeń biurowych jest przystosowana do arkuszy papieru o formacie A4. W przypadku niektórych artykułów papierniczych, tj. kartony, brystole, zdjęcia i inne o wysokiej gramaturze, mogą wystąpić efekty niezadowalające. Laminator przyjmie folię o grubości od 0,7 do 4 mm. Wszystkie laminatory wymagają użycia tylko folii, przeznaczonych do laminacji, w które można włożyć papier o różnej gramaturze.

Folie błyszczące standardowe
kolorowe-folie-akcesoriawbiurze-plNajbardziej popularne wśród tego rodzaju artykułów biurowych folie standardowe, chronią dokumenty przed działaniem czynników atmosferycznych (kusz, promienie słoneczne, para woda), uszkodzeniem i sfałszowaniem. Folie mają powłokę błyszczącą, dzięki temu dodają walorów estetycznych naszym laminowanym schematom i prezentacjom. Są dostępne w następujących rozmiarach: A2, A3 i A4. Im większa grubość folii do laminacji, tym wyższy stopień ochrony laminowanego papieru.

Folie niebłyszczące miękkie
Mniej popularne folie matowe, nie odbijają promieni słonecznych. Dokumenty laminowane „na matowo” zachowują miękkość, można zwinąć je w rulon i po nich pisać.

Folie do laminowania zdjęć
Stosowane często w zakładach fotograficznych, folie foto, służą do laminacji kolorowych wydruków i zdjęć.

folie-akcesoriawbiurze-plFolie samoprzylepne
Bardzo często stosowane w biurze folie samoprzylepne można po zalaminowaniu oderwać powierzchnię pokrytą klejem i przykleić arkusz lub zdjęcie w wybranym miejscu.

Folie specjalne
Ponadto do użytku w laminatorach są stosowane folie chroniące przed promieniowaniem UV, folie do odznaczania walizek, folie do identyfikatorów i segregatorów.

Osobiście polecam przeczytanie instrukcji obsługi przed uruchomieniem laminatora. Sprawdźmy dokładnie – jakie folie możemy używać do naszego akcesorium biurowego.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *