Gdy kupimy nieodpowiedni papier biurowy

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Chyba specjalnie nie zastanawiacie się gdy kupujecie papier biurowy. Niewielu z was weryfikuje czy papier sprawdzi się w firmowej drukarce. Nie wiem czy wiecie, że źle dobrany nośnik może wpłynąć na stan i sprawność akcesorium. Ale to jeszcze nie wszystko. Zanim wrzucicie do sklepowego  koszyka bryzę papieru przeczytajcie dokładnie informacje na temat gramatury i klasy papieru. Niezmiernie ważny jest jego kolor, bo biel bieli nierówna. Jeżeli drukujecie materiał, który trafi w ręce prezesa czy klienta, zróbcie wszystko, aby został zaprezentowany na wysokiej jakości papierze biurowym. Jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedniego wyboru papieru? Sprawdźcie.


O tym, że papier może być przyczyną dysfunkcyjności drukarki pisałem już kilka słów. Na rynku artykułów papierniczych możemy znaleźć produkty, które pylą. Z pewnością tego rodzaju papiery są tanie, łatwo dostępne, ale to nie wystarczy. Problem zaczyna się w momencie zapchania dysz, bo ów papier sprawi, że dysze drukujące mogą być zapchane raz na zawsze. I co wtedy? Nic innego, jak zakup nowych części. Może i nowa drukarka stanie się koniecznością. Papier, który pyli może negatywnie wpływać na funkcjonowanie podajnika papieru. W rzeczy samej papier zacina się, blokuje urządzenia, proces drukowania się spowalnia, my tracimy czas na wyciąganie i wkładanie kartek. Zdarzy się i tak, że konieczne jest anulowanie drukowania. A kto ma czas na stanie nad urządzeniem i monitorowanie procesu?Jeżeli kupimy zły papier do drukowania, może zdarzyć się tak, że akcesorium zużyje więcej tuszu na czyszczenie głowic. Wymiana głowic jest kosztowna. Skończy się to wizytą w serwisie.

źródło:www.makro.pl
źródło:www.makro.pl

Gdy papier jest zbyt cienki, można rzec, że przezroczysty… Możemy zapomnieć o estetycznym drukowaniu dwustronnym. Najczęściej test przebija na drugą stronę. Stosując gorszy papier oszczędzamy tylko pozornie. Narażamy firmę na straty. Giętki i niewłaściwy papier może spowodować uszkodzenie bębna, a to też są kolejne koszty dla biura. Natomiast zbyt wilgotny papier spowalnia pracę finisherów i niszczy rolki i wałki utrwalające. Mam nadzieję, że przekonałem Was do tego, aby nie oszczędzać na papierze!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *