Gumki recepturki

gumki-w-pracy-biurowejGumki recepturki są przydatne w każdej firmie, która prowadzi działalność gospodarczą, sklepie, hurtowni oraz w biurze. Są również stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie, a także w gospodarstwach domowych. Dzięki temu, że są wytrzymałe, elastyczne i miękkie, znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. W biurze gumki recepturki są alternatywną dla spinaczy. Pozwalają na szczepienie paczki listów, stosu dokumentów oraz tekturowych teczek. Trudno sobie wyobrazić ich brak w codziennej pracy biurowej.

Pierwsze gumki recepturki powstały w 1844 i pierwotnie były pomocne w pracy księgowej do spinania luźnych stron i innych elementów. Pomysłodawcą tego kilku centymetrowego akcesorium był Stephen Perry. Z czasem pojawiły się pierwsze fabryki gumek recepturek. W domowych warunkach gumki produkowane były ze starych dętek rowerowych. Gumka recepturka zawdzięcza nazwę zastosowaniu jej w przytwierdzaniu papierowych recept do butelek z syropem i innymi lekarstwami.

Obecnie gumki recepturki są wielokolorowe, wytrzymałe i elastyczne. Obwód gumki recepturki zazwyczaj nie przekracza kilkunastu centymetrów. Dzięki temu, że są miękkie, papier lub inny produkt, z którym akcesorium biurowe ma kontakt, nie będzie w żaden sposób uszkodzony. Większość gumek recepturek ulega rozkładowi, są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. W swoim składzie zawierają ponad 60% kauczuku, który gwarantuje rozciągliwość i wytrzymałość.

Kompletując akcesoria biurowe, warto uwzględnić zakup gumek recepturek. Możemy je z powodzeniem stosować przy segregacji papierów, układaniu dokumentów, spinaniu materiałów oraz w wielu innych sytuacjach w pracy. Przydadzą się w najmniej oczekiwanych momentach!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *