Jak urządzić niewielką przestrzeń biurową?

pomysł na przechowywanie artykułów do pisania (źródło:pinterest)
pomysł na przechowywanie artykułów do pisania (źródło:pinterest)

Małe biuro nie musi równać się miejscu ciasnym, zagraconym i chaotycznym. Odpowiednia aranżacja przestrzeni kładąca nacisk na wygodne oraz przede wszystkim modułowe meble biurowe to podstawa. Nie bez znaczenia są także inne czynniki takie jak kolorystyka ścian, układ ścian i przede wszystkim oświetlenie. Nawet na pozór banalne lampy podłogowe mogą sprawić, że w pomieszczeniu zapanuje ład i harmonia. Jak zatem urządzić małe biuro tanim kosztem? Poznajcie moje porady.


Po pierwsze – zakup mebli modułowych

Ustawienie mebli w biurze może okazać się nie lada wyzwaniem w sytuacji gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią. Z pomocą przychodzą meble modułowe, które świetnie „zagospodarują” każdy kąt. Zanim jednak dokonacie ich zakupu, warto przemyśleć każdy detal swojego biura. Czy będą potrzebne szuflady na teczki? Czy pomocne będą pudła archiwizacyjnej? A może wystarczy tylko jeden regał i szafka nad biurkiem? Wybór mebli modułowych powinien być podyktowany funkcjonalnością i precyzją.

małe domowe biuro (źródło:pinterest)
małe domowe biuro (źródło:pinterest)

Po drugie – kolorystyka ścian

Nie jest tajemnicą, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, natomiast ciemne sprawiają, że przestrzeń staje się mniejsza i może nieco przygaszona. Do małych biur pasują jasne, pastelowe odcienie. Są nie tylko przyjazne dla oka ludzkiego, ale głównie stwarzają wrażenie wszechstronności. Zasada ta głównie dotyczy ścian, podłogi mogą być ciemniejsze. Istotny jest rodzaj materiału – im większe płytki i panele, tym przestrzeń stanie się optycznie większa.

miejsce pracy w domu (źródło:pinterest)
miejsce pracy w domu (źródło:pinterest)

Po trzecie – oświetlenie

Jak w każdym biurze, w małym również oświetlenie odgrywa niebagatelne znaczenie. Najlepiej jest zastosować oświetlenie punktowe. Godne polecenia kinkiety lub lampy podłogowe sprawią, że pokój biurowy stanie się przestrzenią jasną i miłą dla oka ludzkiego. Idealnie sprawdzają się również lampki biurkowe, bo rozpraszają światło i stanowią dopełnienie światła głównego.

Tak naprawdę – mała przestrzeń biurowa pozwala na ogromne możliwości aranżacyjne. Warto kierować się powyższymi zasadami gdy mamy w planach remont pomieszczenia pod biuro. Ważne jest przecież to, żeby pracowało się przyjemnie i efektownie.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *