Kalendarz Google – za i przeciw

Google-Calendar_yearViewJak przygotowujecie się do nadchodzącego roku? Jednym z wielu czynności, które wykonuję w okresie poświątecznym jest wycieczka do sklepu z artykułami papierowymi i zakup organizera oraz kalendarza. Od pewnego czasu używam kalendarza wirtualnego Google i jestem bardzo zadowolony. Google Calendar mam w telefonie, zatem jest zawsze ze mną. Na spacer z psem lub do sklepu zapominam zabrać ze sobą kalendarz książkowy, a przecież i w tym czasie przychodzą do głowy pomysły i zadania, które należy zapisać w naszym terminarzu.

ZA

Kalendarz Google przydaje się do cyklicznych zadań, np. wymiana filtra węglowego w okapie czy codzienne łykanie tabletki o tej samej godzinie. Nie musimy przepisywać zadania na każdy dzień, po prostu w telefonie i na komputerze pojawia się komunikat z przypomnieniem. Warto zapisywać w nim wydarzenia, spotkania, projekty i cele do realizacji, które są umiejscowione w czasie, np. mające miejsce za około 2 tygodnie i dłużej. Wydarzenia, które odbędą się za kilka dni warto zanotować w kalendarzu zeszytowym lub terminarzu. Korzystający z tej aplikacji chwalą sobie dobry układ wizualny planów oraz szybką możliwość ich modyfikacji.

PRZECIW

Częste i łatwiejsze zmienianie planów w czasie może niekiedy być przyczyną odkładania zadań na „potem”. A przecież nie o to nam chodzi gdy organizujemy sobie czas, prowadząc kalendarze. Dla wiele osób cyfrowe terminarze są po prostu mniej zobowiązujące i mobilizujące do działania. Największą wadą tego typu rozwiązań wirtualnych jest to, że można taki kalendarz nieodwracalnie usunąć poprzez kliknięcie.

Aby dobrze planować pracę, warto skorzystać z dwóch metod notowania – w kalendarzu papierowym i wirtualnym. Posiadanie tych dwóch terminarzy pozwoli nam optymalnie planować zadania i realizować cele krok po kroku.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *