Kalendarz książkowy – dlaczego warto go kupić?

Dazar Baladek Kalenarz dzienny czarny B6
Dazar Baladek Kalenarz dzienny czarny B6

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie kolejnego roku bez jednego gadżetu biurowego. Oczywiście mowa o kalendarzu, który pomaga planować i organizować pracę w firmie i w domu. Zawsze mam przynajmniej dwa kalendarze, z których korzystam niemal codziennie. Jeden znajduje się w biurkowej szufladzie i zwykle ma formę książkową. Drugi leży w kuchni i wygląda raczej, jak notes. Jeżeli do tej pory nie byliście przekonani do robienia notatek i używania kalendarzy, to spróbuję Was do tego przekonać właśnie dzisiaj w tym poście.

Porządkowanie rzeczywistości

źródło: http://www.madama.co/
źródło: http://www.madama.co/

Od kiedy zacząłem używać kalendarza moje życie stało się bardziej uporządkowane i co najważniejsze – mam więcej czasu! Dlaczego taki stan zależy od posiadania kalendarza, terminarza lub innego organizera? To proste! Jeżeli mamy multum spraw na głowie, nie jesteśmy w stanie pamiętać o wszystkich. Część z nich zostaje odłożona w czasie na później lub zapomniana. Po pewnym czasie jesteśmy zaskoczeni, że zostało jeszcze kilka spraw, by zakończyć zadanie, a byliśmy przekonani, że mamy to za sobą. Dlaczego zapomnieliśmy o tych zadaniach? Bo nie mieliśmy przy sobie notatnika, który usprawniłby planowanie spotkań i przypominanie o istotnych wydarzeniach? Posiadanie kalendarza pozwala pomyślnie przechodzić dzień po dniu i planować czynności godzina po godzinie, zwłaszcza w pracy biurowej.

Planner – coś więcej niż kalendarz

źródło: http://wondermarket.pl/
źródło: http://wondermarket.pl/

Kalendarze książkowe dostępne są na rynku artykułów biurowych w różnych formatach. Każdy znajdzie model idealny dla siebie. Można spersonalizować kalendarz, wybierając książkę, która ułatwi nam codzienne planowanie i notowanie. Warto zdecydować się na zakup plannera, który ułatwi nam realizować cele z dużą satysfakcją. Dzięki plannerowi nie popadniemy w chaos i nie przytłoczą nas codzienne obowiązki. Na każdej stronie takiego kalendarza książkowego znajdziecie miejsce na notatki dotyczące codziennych zadań oraz dodatkowe pole na ekstra zadania. Kalendarz ten zawiera także strony, w których można wypisać roczne cele na poszczególne pory roku. W takim terminarzu można rozpisać cele na cały rok, tj. zadania dotyczące wszystkich stref naszego życia.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *