Kostki papierowe i zakładki na szybkie zapiski

karteczki-akcesoriawbiurze-plNiektórzy uważają, że pisanie o prostych artykułach biurowych jest banalne. Jako pasjonat wszelkich artykułów muszę stwierdzić, że gdyby nie mój blog, nie poznałbym wielu interesujących rozwiązań do biur i przez to nie ułatwiłbym sobie codziennej pracy. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom dla biur mam więcej czasu na swoje pasje. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzeć na niszczarkę – ile „dobra” czyni ona dla każdej firmy. Ale dziś nie będzie o tych „dużych” akcesoriach, ale o tym, które praktycznie zauważamy na co dzień. Kilka słów o karteczkach, kostkach i zakładkach.

Karteczki papierowe

makro
makro

Pewnie nie jeden z was powie, że karteczki to zbędny wydatek dla firmy. W końcu zawsze mamy pod rękę jakiś arkusz papieru, zeszyt, notes, więc po co rozdrabniać się na jakieś karteczki. Ale kiedy zakupimy je do biura, nie możemy już bez nich żyć. Spokojnie leżące na biurku artykuły papierowe mogą przydać się nam w wielu awaryjnych sytuacjach, szczególnie, gdy w kilka sekund musimy zanotować informacje przekazywane nam przez szefa telefonicznie czy osobiście. Co wtedy się stanie, gdy ulubionego zeszytu nie będzie pod ręką, a w notesie nie znajdziemy czystego miejsca do zapisania?

makro
makro

Karteczki muszą znaleźć się na biurku każdego pracownika. Kolorowe artykuły biurowe sprawdzają się również do zaznaczania niektórych partii materiałów. Karteczki są pakowane w bloczki i kostki w postaci luźnej lub sklejonej. Największy wybór artykułów biurowych tego rodzaju oferuje firma Post-it.

Zakładki indeksujące

Producent karteczek dysponuje również zakładkami indeksującymi w postaci twardej i miękkiej. Z pozoru proste paski w kilku kolorach mogą ułatwić nam pracę. Nie tracimy czasu na cięcie nożyczkami papieru oraz składanie elementów w sztywną całość. Wystarczy, że otworzymy pudełko i już kolorowe paseczki do zaznaczania mamy pod ręką. Co możemy nimi oddzielać? Strony w książce, faktury w segregatorze, notatki w zeszycie – to tylko niektóre przykłady. Zeszyt oddzielony w ten sposób pozwala na szybkie wyszukiwanie treści potrzebnych nam w danej chwili.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *