Koszulki zamykane i poszerzane

koszulki-poszerzane-akcesoriawbiurze-plPodczas segregacji dokumentów oraz umieszczania faktur w teczkach, zawsze dbajmy o przejrzystość wpinanych arkuszy. Miejmy pod ręką zakładki indeksujące i koszulki foliowe. O tym drugich artykułach biurowych pisałem już co nieco w sierpniu. Koszulki o rozmiarze A4 wykorzystujemy do zabezpieczania kartek przed wilgocią i zabrudzeniem. Opisywanie użyteczności foliowych torebek dla wielu może okazać się tematem banalnym. Jednakże zastosowanie kieszeni do segregatorów w biurze jest tak powszechne, że trudno o tym nie napisać kilka słów. Szczególnie, gdy na rynku pojawiły się oryginalne rozwiązania w postaci koszulek katalogowych i zamykanych.

Koszulki do niestandardowych rozwiązań
koszulki-bantex-akcesoriawbiurze-plW sklepach z artykułami biurowymi dostępne są najczęściej koszulki zrobione z foli dość cienkiej, tj. maksymalnie 50 mikronów. Jeżeli częściej wyciągamy i wkładamy dokumenty do teczki lub segregatora, możemy zainwestować w zakup koszulek do niestandardowych rozwiązań o grubości powyżej 100 mikronów. Akcesoria biurowe tego rodzaju również mogą ulec zniszczeniu, choćby w sytuacji włożenia do nich zbyt dużo kartek. W wielu hurtowniach koszulki krystaliczne i groszkowe sprzedawane są po 100 sztuk (w sieci Makro dostaniemy koszulki na dokumenty Esselte w formacie A4).

Koszulki z klapką
koszulki-z-klapka-akcesoriawbiurze-plWygodnym rozwiązaniem w biurze są koszulki zamykane, które zabezpieczają włożone dokumenty przed wypadnięciem, zabrudzeniem i zawilgoceniem. Koszulki posiadają klapkę znajdującą się na górze, są multiperforowane, pasują do różnego rodzaju teczek i segregatorów. Najczęściej koszulki z klapką wykonane są z grubszej folii, w efekcie pozwalają na przechowywanie więcej arkuszy niż tradycyjne akcesoria. Na rynku nowością są koszulki zamykane na suwak lub rzep. Wyglądają jak klasyczne teczki biurowe o formacie A4 i A5.

Koszulki do katalogowania
koszulki-do-segregatora-akcesoriawbiurze-plCzasami w jednej koszulce chcemy przechowywać kilka arkuszy dokumentów. Mimo większej grubości, nie pomieści wszystkich elementów. Ciekawym rozwiązaniem na rynku z artykułami biurowymi są koszulki poszerzane. Służą do przechowywania dużych katalogów i plików dokumentów. Poszerzenie ma formę harmonijki, która się rozwija w miarę uzupełnienia koszulki kolejnymi kartami papieru. Koszulki do katalogowania są wykonane z bardzo grubej folii.

Niektóre artykuły biurowe tego typu posiadają wzmocnienia w postaci metalowych lub plastikowych listew. Koszulki poszerzane są o wiele droższe na rynku od standardowych groszkowych koszulek. Nie ulega wątpliwości, że dostaniemy je tylko w niektórych sieciach handlowych z artykułami biurowymi.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *