Krzesła i fotele biurowe w stylu nowoczesnym

Krzesło w stylu awangardowym (pinterest)
Krzesło w stylu awangardowym (pinterest)

Aranżacja przestrzeni biurowej w stylu nowoczesnym jest bardzo popularna zarówno w korporacjach, jak i małych przedsiębiorstwach. Dekoratorzy wnętrz inspirację czerpią ze współczesności oraz z historii. Jednym z kierunków jest pop art nawiązujący do kultury popularnej. Dużym uznaniem wśród specjalistów do aranżacji wnętrz cieszy się industrializm, charakteryzujący się prostotą. Istotnym elementem dekoracyjnym w każdym biurze są krzesła komputerowe. W nowoczesnym i stylowych wnętrzach pojawiają się modele, które nawiązują jedynie kształtem do tradycyjnych krzeseł, a wyglądem przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Przyjrzyjmy się dwóm modelom.
Czarne krzesło wykonane z tworzywa sztucznego idealnie wkomponowuje się w stylizację industrialnych wnętrz. To niebanalne rozwiązanie do biura charakteryzującego się surowymi minimalizmem oraz chłodną elegancją. „Odważne” krzesło to element aranżacji, w której królują elementy nawiązujące do struktury betonu, metalu i rur. Czarne krzesło biurowe tworzy zgrany duet z szkłem obecnym w wielu miejscach firmy, np. szklane biurka, regały oraz szafy. Plastikowe krzesło nie oznacza braku wygody, warto do niego dokupić odpowiednie poduszki, które sprawią, że poczujemy się w biurze jak w przytulnym salonie.

Krzesło biurowe do wnętrz industrialnych (pinterest)
Krzesło biurowe do wnętrz industrialnych (pinterest)

Do wnętrz z historią i przeszłością pasują krzesła obrotowe w stylu retro. Bogate wzornictwo i nietuzinkowe tekstylia to elementy nadające biurze ducha dawnej epoki. Idealnie komponują się z drewnianą podłogą i meblami. Kolorowe i wzorzyste krzesła i fotele biurowe to ciekawy element aranżacyjny biur w stylu vintage. Nie może w nim także zabraknąć nietuzinkowego oświetlenia w postaci lamp wiszących i stojących. Krzesła wydają się być wygodne, bo posiadają podłokietniki, kółka pozwalające na przesuwanie się i wyprofilowane oparcie.

Krzesła obrotowe do wnętrz retro (pinterest)
Krzesła obrotowe do wnętrz retro (pinterest)
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *