Ku łatwiejszej archiwizacji zawieszanej – mechanizm skoroszytowy

mechanizm-skoroszytowy-akcesoriawbiurze-plW celu zadbania o przejrzystość dokumentów znajdujących się w segregatorze lub skoroszycie, warto zainwestować w mechanizm skoroszytowy. Akcesorium pozwala na spinanie luźnych arkuszy i kartek, a więc efektownie organizuje pracę osoby odpowiedzialnej za archiwizację i przechowywanie dokumentów. Warto mieć taki „gadżet” biurowy zawsze pod ręką, najlepiej zaszufladkować go w biurku wraz z innymi artykułami do archiwizacji zawieszanej. Mechanizm skoroszytowy zakupimy w wielu sklepach z akcesoriami biurowymi. Osobiście polecam zakupy on-line ze sklepu hurtowni Makro.

segregatory-akcesoriawbiurze-plO wygodnym przechowywaniu dokumentów w formie zawieszonej pisałem już kilka słów. Prosta idea archiwizacji papierów zawiera się w szeroko pojętym porządku w szufladach, szafach z skoroszytami i teczkami. Łatwość w dotarciu do informacji umożliwia stosowanie kodu kolorystycznego. Kiedy znajdziemy już docelowy skoroszyt, wielokrotnie okazuje się, że dokumenty w nim „fruwają” w niealfabetycznej kolejności. System archiwizacji możemy uzupełnić stosując różnego rodzaju etykiety i przekładki. Dzięki temu możemy wyciągnąć zawartość segregatora nie naruszając wszystkich dokumentów. Wygodne są także zapięcia skoroszytowe do teczek, które pozwolą na komfortowe przeglądanie arkuszy.

Mechanizm skoroszytowy to nic innego jak metalowe wąsy i twarda listwa pokryta sztucznym tworzywem. Produkt oferuje Esselte – wiodąca marka na rynku artykułów biurowych do archiwizacji i oprawy dokumentów. Mechanizm skoroszytowy Esselte jest dostępnym w wygodnych rozmiarach i kilku kolorach. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk, za które trzeba zapłacić około 16 zł netto.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *