Kupujemy kredki Faber Castell

Jeżeli poszukujecie kredek, które będą charakteryzowały się wspaniałymi, mocnymi kolorami oraz miękkością podczas rysowania, to zainwestujcie pieniądze w kredki Faber Castell. To zestawy są idealne zarówno do szkoły, jak i do artystycznego rysowania. Akwarelowe, ołówkowe, pastelowe i woskowe – kredki Faber Castell cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rysowników. Co je wyróżnia?

źródło: Faber-Castell
źródło: Faber-Castell

Po pierwsze: system antypoślizgowy

Kredki Faber Castell mają wypukłe kuleczki na trzonie, co sprawia, że nie ślizgają się w dłoni podczas rysowania. Pełnią one rolę pewnego rodzaju masażu dla palców 😉

Po drugie: trójkątny kształt

Jedni wolną trójkątne, inni okrągłe kredki. Ja zdecydowanie jestem za tymi pierwszymi. Świetnie trzyma się je w dłoniach, a końcówki każdej kredki są lakierowane i ładnie zaokrąglone.

Po trzecie: pigmentacja

Kolorystyka kredek Faber Castell jest intensywna i świetnie napigmentowana.  Kolory są wyraźne, ładne i czyste. Kredki te radzą sobie dobrze z warstwami.  Grafit znajdujący się w każdej z nich jest na bazie wosku, wodoodporny i nie rozmywa się.

Po czwarte: opakowanie

Kredki pakowane są w metalowe opakowanie, odporne na zarysowanie i urazy mechaniczne. W zestawie znajdziemy kilkadziesiąt kredek tego samego typu, np. 36, 60 i nawet 120 sztuk.

Kredki Faber Castell są uznane na całym świecie za produkty dedykowane najbardziej wymagającym artystom. Za ich jakością idzie wysoka cena, np. za metalowe pudełko 36 kredek trzeba zapłacić aż 400 złotych (choć znajdziemy także kredki szkolne od tego producenta, pakowane w papierowe pudełko, których koszt to około 100 złotych). Dzięki specjalnej metodzie klejenia, kredki te są odporne na złamanie i będą z nami przez długie lata.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *