Kwitnący papier do biura

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Podczas poszukiwania innowacyjnych gadżetów biurowych znalazłem stronę oferującą w sprzedaży papier czerpany z dodatkiem nasion. Brzmi dziwnie – pomyślałem. Kwitnący papier czy inaczej growing paper lub seed paper cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Europy Zachodniej. O zielonych akcesoriach biurowych coraz głośniej również w naszym kraju. Po erze ekologicznego papieru powstającego wskutek recyklingu przyszedł czas na growing paper. Pomysł oryginalny na skalę światową. Papier świetnie sprawdzi się w formie pocztówek, wizytówek, zaproszeń i wielu innych artykułów.

Papier z nasionami

źródło:źródło: www.greenfieldpaper.com
źródło:źródło: www.greenfieldpaper.com

Papier z żywą zawartością. Papier gleb dla roślin. To ekologiczne rozwiązanie w trosce o środowisko naturalne. Po wykorzystaniu papieru, nie wyrzucamy go na śmietnik, nie palimy w piecu, nie robimy z niego latawca… Tylko zakopujemy w ziemię lub w doniczkę i mocno podlewamy. Za kilka dni nasiona wypuszczą kiełki. Niektóre z nich świetnie smakują jako dodatek do sałatek i kanapek. Papier szybko zmieni się w zielony trawnik, który sprawi, że w biurze zrobi się wiosennie i pachnąco.

źródło: www.greenfieldpaper.com
źródło: www.greenfieldpaper.com

Papier ręcznie czerpany

Seed papier jest czerpany i posiada gramaturę od 180 do 200 g/m2. Jest zwykle gładki i delikatny, najczęściej zawiera włókna lnu. Może posłużyć jako papeteria lub materiał do pisania listów. Zaskakujące jest to, że nadaje się do drukowania i skanowania. To miły i ekologiczny gadżet. Doskonale sprawdza się jako prezent dla ekoentuzjasty i nie tylko. Kupić go można m.in. w sklepach GreenfieldPaper.com, Botanical PaperWorks lub na Etsy.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *