Laminatory do użytku domowego

laminator marki Sigma (makro.pl)
laminator marki Sigma (makro.pl)

Aby nasze dokumenty wyglądały estetycznie, potrzebujemy odpowiednich akcesoriów do ich przechowywania. Pisałam już sporo o segregatorach, skoroszytach, teczkach i ostatnio – ofertówkach. Dobry pomysłem na zabezpieczenie przed wilgocią naszym papierów jest ich laminowanie. Nie musimy już zlecać usługi na zewnątrz naszej firmy, może kupić laminarkę i cieszyć się usztywnionym i dobrze wyglądającym dokumentem.

Dokumenty w znakomitej oprawie

Uszlachetnienie druku – tak innymi słowy można określić laminowanie. Czynność polega na przyklejeniu do zadrukowanej powierzchni specjalnej folii w celu zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych. Spośród kilku odmian laminowania, w naszym biurze najbardziej przydatne jest foliowanie. Zadrukowana powierzchnia nabiera trwałości, sztywności i żywotności. Materiały laminowane są bardziej atrakcyjne. Niektóre dokumenty możemy chronić przed sfałszowaniem. Dokumenty stają się odporne na czynniki chemiczne, mechaniczne i promieniowanie UV.

laminator marki Sigma (makro.pl)
laminator marki Sigma (makro.pl)

Zastosowanie laminatora w domu ma na celu między innymi zabezpieczenie starych dokumentów, akt i certyfikatów, które mają dla nas szczególnie znaczenie. W domu możemy zalaminować także zdjęcia i dyplomy. Używając laminarki możemy stworzyć książkę kucharską. Wystarczy każdą kartkę zabezpieczyć folią, aby przepisy kulinarne służyły latami. Laminarka może przydać się także do zrobienia wizytówek, planów i raportów. Dobre urządzenie do użytku domowego powinno mieć czas nagrzewania 3-4 minuty, np. laminator marki Sigma to rozsądny zakup dla każdego biura i domu.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *