Lampka biurkowa do pokoju dziecka

biurko-akcesoriawbiurze-plLampka biurowa jest podstawowym elementem wyposażenia pokoju dziecka. Do nauki i odrabiania lekcji najlepsze jest oczywiście światło dzienne, niestety nie zawsze możemy z niego korzystać, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Dobrze dobrana lampka na biurku zmniejsza zmęczenie oczu oraz wpływa na efektywność pracy. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę lampek biurkowych w różnych stylach, kolorach i kształtach. Wybór odpowiedniego oświetlenia dla dziecka wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu lampki.

Najpopularniejsze modele lampek biurkowych posiadają długie ramię, pozwalające na dowolną modyfikację ustawienia kąta padania światła. Najlepiej zdecydować się na zakup solidnej, lekkiej lampki z dużym, mobilnym kloszem, który można przybliżać, oddalać w zależności od powierzchni biurka. Warto pamiętać o tym, że dziecko praworęczne źródło światło powinno mieć z lewej strony, aby podczas czytania i odrabiania lekcji nie zasłaniało sobie zeszytu. Natomiast dzieci leworęczne powinny mieć ustawione oświetlenie odwrotnie. Istotna jest także odległość pomiędzy źródłem świata a biurkiem, tj. około 35-50 cm. Najprzyjemniejsze dla oka ludzkiego światło pochodzi z lampek halogenowych (zobacz lampki biurkowe Sigma), ponieważ przypomina najbardziej światło słoneczne.

lampka-dla-dziecka-akcesoriawbiurze-pl

O wyborze lampki do pokoju dziecka powinny również zdecydować względu estetyczne. Producenci oświetlenia oferują duże możliwości kolorystyczne. Wiele lampek pasuje do eleganckich aranżacji wnętrz. Znajdziemy także fikuśne lampki z oryginalnym ramieniem na gumce lub plastiku. Zabawne oświetlenie to ciekawy pomysł na przełamanie konwencji w pokoju dziecka.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *