Lampka biurkowa

lampki-biurkoweOdpowiednia lampka na biurku powinna być dobrze dobrana do miejsca pracy. Optymalna odległość pomiędzy źródłem światła a biurkiem ma wynosić od 35 do 50 cm. Ustawiamy ją zazwyczaj w miejscu, w którym pracujemy, piszemy, czytamy i korzystamy z komputera. Najlepiej wybierać modele posiadające ruchome ramiona, które będzie można regulować w zależności od potrzeb. Położenie każdej lampki biurkowej musi być zgodne z naszymi predyspozycjami. Mimo iż są naprawdę niewielkich rozmiarów, spełniają istotną rolę, bowiem podczas używania lamp biurowych najbardziej wytężamy wzrok.

W dobie rosnących cen energii elektrycznej, wiele firm stawia sobie pytanie – jak dobrać oświetlenie, aby uzyskać bardzo dobrą jakość światła przy używaniu rozwiązań energooszczędnych? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni biurowych oraz ustawienie stanowiska pracy względem okna. Nie ulega wątpliwości, że górne oświetlenie biura jest bardzo ważne, ale równie istotne jest zapewnienie pracownikom odpowiedniego oświetlenia stanowisk pracy. Nie wszyscy pracodawcy o tym pamiętają przy wyposażaniu biura. Przecież nie każdy ma okazję siedzieć przy oknie i korzystać z naturalnego światła. Ponadto wiele biur znajduje się na poddaszu, gdzie dodatkowe oświetlenie stanowisk pracy jest konieczne.

Na rynku dostępne są lampy biurowe, które mogą być tak skonstruowane, aby  stały na blacie stołu lub były przymocowane do ścianek działowych biurka. Wiele lamp biurowych to element wystroju naszego miejsca pracy. Wybierając rodzaj oświetlenia do naszej firmy, warto pamiętać o tym, aby wszystkie modele były takie same, co tworzy wrażenie ładu i harmonii w biurze. Do wnętrz nowoczesnych świetną propozycją są lampki biurkowe, które dostępne są na stronie internetowej Makro. Są to oświetlenia halogenowe z możliwością regulacji wysokości oraz źródłem światła w komplecie i wbudowanym w podstawę transformatorem. Moc takiej lampki biurkowej to 35 W.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *