Niezawodny długopis Zenith

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Zanim wybierzemy przyrząd do pisania, przyjrzyjmy się ofercie artykułów piśmienniczych dostępnych na rynku. Jednym zdaniem podsumowując – kolorowy zawrót głowy. Producenci artykułów biurowych zadbali o to, aby dla każdego wystarczyło coś dobrego. Nie wszyscy przywiązują uwagę do wyboru długopisu czy pióra, najczęściej kierujemy się marką, ceną i promocją. Mimo tego warto od czasu do czasu „przymierzyć” przyrząd do pisania tak jak ubranie przed zakupem. Dziś o wprost niezawodnym w każdej sytuacji długopisie.

Wybierając długopis do pisania warto zwrócić uwagę na trzy parametry: jakość materiału, wykonanie i jego funkcjonalność. Wygląd artykułów piśmienniczych jest sprawą drugorzędną i zależy od gustu… Bo jak to mówi stare łacińskie przysłowie: „De gustibus non est disputandum”.

Mnie najbardziej podobają się klasyczne, solidne i lekkie długopisu z możliwością wymiany wkładu. Nieco oldscholowe modele przypominają mi czasy dzieciństwa, kiedy wszyscy uczniowie pisali długopisem Zenih albo piórem – w rzeczy samej :)To był dopiero sprawdzony pisak, który służył czasami przez kilka lat. Wystarczyło tylko wymienić wkład i śmigał niezawodnie po kartce zeszytu.

W wielu hurtowniach z artykułami biurowymi można znaleźć długopisy od tego producenta (np. shop online Makro). Modele są równie eleganckie, precyzyjnie wykonane i solidne, jednak brakuje im tej precyzji, którą posiadały długopisy w czasach mojej podstawówki. Niektóre przyrządy do pisania zawierają grawerowany logotyp na korpusie (dawniej znajdował się tylko na klipsie). Może i są wielopojemnikowe i automatyczne, ale nie sposób im dorównać do akcesoriów, którym pisało się pod koniec lat 80. Era jedynych w swoim rodzaju Zenith-ów minęła i trzeba się z tym niestety pogodzić.

żródło:makro.pl
żródło:makro.pl

Na rynku artykułów piśmienniczych znajdziemy za to kilkaset kolorowych modeli w dobrej cenie. Cienkopisy, długopisy na łańcuszku, długopisy wielofunkcyjne, długopisy żelowe, długopisy automatyczne, pióra kulkowe, długopisy żelowe – to cała gama produktów, które możemy testować do pisania po różnego rodzaju papierze. Znajdziemy także modele dedykowane stricte leworęcznym oraz pisaki dla niepełnosprawnych sensorycznie.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *