Niszczarka – nie tylko do biura

niszczarka osobista Fellowes (źródło:makro.pl)
niszczarka osobista Fellowes (źródło:makro.pl)

Dziś na tapetę weźmiemy niszczarki. Dlaczego? Bo takie urządzenie kojarzy się wam zwykle z wyposażeniem biura. A ja dziś pragnę Was przekonać do zakupu niszczarki do domu. Posiadanie tego akcesorium biurowego = spokojna i bezpieczna przyszłość. Przekonajcie się sami.

niszczarka Fellowes (źródło:makro.pl)
niszczarka Fellowes (źródło:makro.pl)

Permanentny pośpiesz, brak czasu, pogoń za karierą, siedzący tryb życia – to wszystko „zmory” człowieka w XXI wieku. Pęd i pośpiech sprzyjają chaotyczności. Coraz częściej śmieci – szczególnie te biurowe wyrzucamy gdzie popadnie (to do kosza z frakcją suchą to do śmietnika przy chodniku… etc…). Polacy są bardzo beztroscy, wielu z nas wyrzuca dokumenty w całości – zarówno koperty z adresem, jak i umowy oraz rachunki zawierające większość danych osobowych. Akty własnościowe, PIT-y, faktury – lista dokumentów, które lądują w koszu jest o wiele dłuższa. Czy zastanawialiście się nad tym, że taki śmieć może trafić w niepowołane ręce? Na pewno będziecie zdziwieni jak przyjdzie Wam zapłacić nie swój kredyt albo ratę za lodówkę! Oczywiście to czarny scenariusz. Warto jednak „dmuchać na zimno”. W końcu wiele danych umiejscowionych na papierze znajdującym się w koszu można odczytać.

Telewizja, prasa, Internet – media prowadzą kampanię nawołujące do ochrony i zabezpieczania swoich danych osobowych. Wiele akcji społecznych ma na celu uświadomienie jakie są konsekwencje wyrzucania dokumentów na śmietnik. Same akcje jednak nie wystarczą. Warto zrobić zdecydowany krok i powiedzieć stop wyrzucaniu papieru do kosza (mam na myśli zarówno ten zawierający nasze dane, jak i papier, który można poddać recyklingowi).  Rozsądnym rozwiązaniem dla każdego jest zakup małej niszczarki do użytku domowego. Akcesorium biurowe można postawić w pobliżu biurka, a następnie wprowadzić w nawyk bezwzględne niszczenie niepotrzebnych faktur, listów i akt. Niszczarki dostępne na rynku to bogata gama produktów różniących się designem i pojemnością. Atrakcyjne wzornictwo oferuje firma Fellowes.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *