Niszczarki do mini biur i korporacji

niszczarkaosobista fellowers (makro.pl)
niszczarka osobista Fellowes (makro.pl)

Niszczarki są w każdym miejscu, w którym drukowane są dokumenty zawierające dane osobowe. Wyrzucanie ich do kosza jest nie tylko niebezpieczne, ale i nieetyczne. Nikt nie ma prawa dostępu do danych osobowych pracowników, klientów i osób starających się o pracę. Przekazanie danych osobowych w niepowołane ręce grozi karą pozbawienia wolności. Lepiej zatem takie dokumenty zniszczyć, kiedy staną się już niepotrzebne. Pomogą w tym niszczarki biurowe. Sprawdzamy dziś jaki rodzaj niszczarki do papieru będzie najlepszy dla naszej firmy.

Niszczarka dokumentów w małej firmie

Jeżeli nie generujemy dużo dokumentów i akt personalnych oraz posiadamy niewielkie kilku osobowe biuro, proponuję zakup modelu nieobciążającego budżety naszej firmy. Biorąc pod uwagę parametry niszczarki do dokumentów można stwierdzić, że do domowego użytku najlepsza będzie niszczarka klasy I lub II. Norma DIN 32757 oferuje pięć klas wydajności. O I i II możemy mówić w przypadku niszczenia materiałów ogólnych i korespondencji biznesowej. Dobrej jakości niszczarka SIGMA spełni swoją rolę w małych firmach. Pojemność kosza na ścinki w niszczarkach przeznaczonych do małych biur wynosi od 5 do 15 litrów.

niszczarka sigma do użytku domowego (makro.pl)
niszczarka marki Sigma do użytku domowego (makro.pl)

Niszczarki dokumentów w korporacji

W dużej firmie powinniśmy zainwestować w sprzęt do niszczenia papieru charakteryzujący się dużą wydajnością. Najlepsze będą niszczarki do dokumentów przeznaczone do pracy ciągłej i pojemności kosza około 25 litrów. Weźmy również pod uwagę poziom hałasu, gdy niszczarka do papieru ma pracować w pomieszczeniu, w którym pracuje kilka osób. Najbardziej wydajne urządzenia do niszczenia dokumentów potrafią w niewielkie skrawki pół tony papieru na godzinę. Godne polecenia są niszczarki Fellowes, które kupimy w sklepie online Makro w dobrej cenie (od 270 do 490 złotych – w zależności od modelu i jego dodatkowych funkcji). Producent oferuje całą gamę produktów przeznaczonych do użytku osobistego, biurowego i korporacyjnego. Warto zainwestować w niszczarkę Fellowes i problem niepotrzebnych dokumentów zamienić w stertę ścinek.

niszczarka fellowers ds1 dla korporacji (źródłó:makro.pl)
niszczarka marki  Fellowers DS1 dla korporacji (źródłó:makro.pl)

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *