Ołówek automatyczny wiedzie prym na rynku artykułów piśmienniczych

 StabiloNadeszły czasy, w których każda chwila ma wagę złota. Permanentne życie w biegu, nieustanny pośpiech, brak wolnej chwili dla rodziny i najbliższych sprawia, że szukamy coraz wygodniejszych, szybszych i prostych rozwiązań na wielu płaszczyznach życia. Dodatkowo, potrzeba staje się matką wynalazku i z tak prostego akcesorium jak ołówek powstało narzędzie nieprzypominające w kształcie pierwowzoru, który stworzyli starożytni. Ołówek automatyczny przypomina bardziej długopis i pióro kulkowe w kształcie, aniżeli tradycyjne akcesorium do pisania rysikiem.

Od drewna do automatu

Ciągle nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez tak prostego narzędzia, jakim jest ołówek. Artykuł piśmienniczy tego rodzaju musimy mieć zawsze pod ręką, ponieważ przydaje się w domu, w pracy, w szkole i wielu innych codziennych sytuacjach. Z ołówka korzystali już starożytni Egipcjanie. Obecnie zamiast ołowiu wykorzystuje się grafit. W sklepach znajdziemy bogatą gamę produktów nazywanych ołówkami. Ze względu na sposób wykonania wyróżnia się ołówki plastikowe i ołówki drewniane. Na rynku kupimy także ołówki z gumką oraz ołówki automatyczne. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem w biurze. Bo nie mamy czasu na struganie i ostrzenie tradycyjnych artykułów piśmienniczych. Nastała era wysokiego komfortu i wygodny – również w pisaniu!

Podział ołówków automatycznych

ołówek PentelOłówki automatyczne są oprawiane plastikiem i metalem. Po zużytkowaniu sprzętu mamy możliwość wymiany wkładu grafitowego na nowy. Największą zaletą ołówków automatycznych jest to, że mamy możliwość stosowania wkładów o różnej grubości. I kiedy chcemy bawić się w rysowanie, możemy wymienić wkład na grubszy i bardziej miękki. A gdy potrzebujemy pisać szybko, wygodnie i starannie, zmieniamy wkład na mocny i cienki. W przypadku tych ołówków również istnieje podział: B, H, HB. Na rynku produktów piśmienniczych znajdziemy ołówki, które doskonale nadają się do prac kreślarskich i zwykłego pisania. Wszystkie artykuły posiadają ergonomiczny kształt i gumowy kormus i gumkę wymienną. Nic dziwnego, że tradycyjne ołówki małymi kroczkami odchodzą do lamusa.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *