Oświetlenie biurkowe do pokoju dziecka

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Nie muszę nikogo przekonywać do tego, że zakup odpowiedniej lampki biurkowej do pokoju dziecka jest niezbędny. Wszystkie lampy biurkowe powinny spełniać standardy europejskich przepisów i być wykonane z materiałów przyjaznych dla człowieka. Pokój malucha to takie miejsce, w którym źródła światła nie mogą być zbyt agresywne. Wybór najlepszej lampy na biurko może okazać się trudnym zadaniem. Jaką zatem lampkę wybrać – tradycyjną z halogenową żarówką czy innowacyjną z diodami led?

Dobrze wybrana lampka na biurko dziecka wpływa na komfort pracy np. podczas czytania książki lub odrabiania pracy domowej. Solidne źródło światła powinno zmniejszać zmęczenie oczu i dobrze oświetlać przestrzeń na biurku. Ważny jest jej kształt i wykonanie. Warto, aby posiadała regulowane i giętkie ramie oraz mobilny klosz – im większy tym lepiej. Regulowane ramię pozwoli przybliżać i oddalać światło nad kartką by skoncentrować je na dowolnym punkcie. Kupując lampkę do pokoju dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę jej ciężar. Lampka powinna być lekka, aby uczeń mógł ją swobodnie przestawiać i przenosić. Masywna i duża lampka nie tylko może być niewygodna, ale również nieefektowna.

mojelampy.com
źródło: mojelampy.com
źródło: ikea.plźródło: ikea.pl
źródło: ikea.pl
źródło:fnak
źródło:fnak

 

 

Ogromne znaczenie przy wyborze lampki ma także barwa światła. Żarówki halogenowe pozwalają uzyskać dobry efekt – światło najbardziej zbliżone do naturalnego i dziennego, czyli dość przyjazne dla oka ludzkiego. Niestety, żarówki halogenowe nagrzewają się bardzo szybko, więc łatwo się nimi poparzyć. Alternatywą dla nich są diody LED – nowoczesne źródła światła, które także emitują barwę zbliżoną do naturalnej. Ogromną ich zaletą jest to, że nie nagrzewają się jak halogeny. Duży walor zakupu takich żarówek to energooszczędność. Pomimo wciąż wysokich cen oświetlenia LED, mamy pewność, że to zakup na lata. Lampy LED emitują światło o białej i nieco chłodnej barwie.

Warto zainwestować w funkcjonalny model, który będzie służyć naszemu dziecku na wszystkich szczeblach edukacji. Godna propozycja to lampki biurkowe LED z regulowanym ramieniem i możliwością modyfikacji strumienia światła.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *