Oświetleniowe must have w Twoim biurze

oświetlenie biura (źródło:pinterest.com)
oświetlenie biura (źródło:pinterest.com)

Krótkie dni w zimie dają o sobie znaki w biurze. Światło pali się w każdym pomieszczeniu niemal przez cały dzień. W taki czas szczególnie zwracamy uwagę na źródła światła w naszych biurach. Ponadto permanentny jego brak w miesiącach zimowych może być uciążliwy dla niejednej osoby. Wszak wstajemy z łóżka, kiedy jest jeszcze ciemno, a gdy do domu wracamy z pracy panuje półmrok. W tym okresie jesteśmy bardziej podatni na huśtawki nastroju i brak humoru. Dlatego odpowiednie sztuczne oświetlenie w biurze jest niezbędne dla zapewnienia ergonomii pracy i dobrego samopoczucia pracowników.

Oświetlenie biurka

lampka-biurkowa-akcesoriawbiurze-pl
lampka-biurkowa na długim ramieniu (źródło:pinterest)

Dobrze dobrana lampka biurkowa to podstawa. Warto zainwestować pieniądze w solidne modele, które posłużą przez długi czas. Najlepsze lampki to te z żarówkami halogenowymi, ponieważ zmniejszają zmęczenie oczu. Nowością na rynku są lampki, które wytwarzają światło dzięki diodom elektroluminescencyjnym, bo są wyjątkowo trwałe i nie emitują wysokiej temperatury jak żarówki halogenowe. Lampki lekkie i ruchome z długim ramieniem można dowolnie ustawiać na biurku. To najważniejszy sprzęt służący pracownikowi w biurze. Warto ustawić lampkę z boku osoby pracującej po prawej lub lewej stronie.

Inne sztuczne światła

designerska drewniana lampka na biurko (źródło:pinterest)
designerska drewniana lampka na biurko (źródło:pinterest)

Oczywiście najważniejsze jest światło główne, ponieważ oświetla całą powierzchnię. W wielu biurach najczęściej używa się świetlówek liniowych, które umieszczane są w płytkach sufitu. Szczególnie istotne jest jego rozmieszczenie. Aby uzyskać efekt oświetlonego biura, w wielu miejscach instaluje się lampy i kinkiety boczne. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z technologii ledowych, m.in. węży, przewodów i paneli świetlnych.

Odpowiedni nastrój w biurze możemy uzyskać przez zastosowanie oświetlenia bocznego i dodatkowym elementom dekoracyjnym. Coraz bardziej popularne stają się czujniki ruchu regulujące włączanie i wyłączanie światła. Możliwości jest naprawdę wiele. Najważniejsze jest maksymalne wykorzystanie światła naturalnego i umiejscowienie biurka jak najbliżej okna. Wszyscy muszą czuć się komfortowo. Oczu mamy tylko parę, warto więc o nie dbać i zapewnić ergonomiczne warunki pracy dla nich.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *