Pij w biurze w upały

W końcu mamy upalne lato. Ostatnio temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza. W takich warunkach ciężko się skoncentrować nad projektem, być kreatywnym i twórczym. W klimatyzowanym pomieszczeniu znacznie lepiej się pracuje, gorzej, kiedy szef nie zadbał o klimatyzację. Na pewno pracodawca powinien zapewnić wodę do picia – jest to regulowane ustawą w kodeksie pracy.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Prawo do napojów
Zgodnie z obowiązkiem prawa pracodawca powinien zapewnić bezpłatnie zimną wodą do picia, gdy temperatura na świeżym powietrzu przekracza 25 stopni, a w budynku 28 stopni. Pracownicy powinni otrzymać wodę mineralną, aby uzupełnić składniki i nawodnić organizm. W praktyce bywa różnie, często oszczędności w firmie są przyczyną tego, że pracodawca nie jest w stanie lub nie chce zapewnić pracownikom wody.. Co ciekawe przepisy prawa nie określają ile ma to być wody na jedną osobę w ciągu dnia. W sumie osoba pracująca fizycznie ma większe zapotrzebowanie na wodę mineralną niż pracownik umysłowy. Dobrym rozwiązaniem dla firmy jest regulamin, w którym znajdzie się informacja ile wody przysługuje na jedną osobę.

Woda źródlana w biurze
Istnieją badania statystyczne wskazujące na to, że pracownik zmęczony upałem jest niewydajny. Niestety nie ma w Polsce przepisów, które regulowałyby czas pracy w upały. Pewne jest to, że pijemy w biurze wciąż za mało wody (nawet mniej niż litr wody na osobę), co znacznie wpływa na efektywność pracy. Ubytek wody z organizmu jest przyczyną dużych problemów z koncentracją i bólów głowy. Jaka woda będzie najlepsza do biura? Oczywiście woda Żywiec Zdrój, ponieważ posiada pozytywny atest Instytutu Matki i Dziecka, jest średniozmineralizowana, więc idealna do picia dla dorosłych i dla dzieci. Woda Żywiec jest dobra w smaku, zawiera potrzebne minerały, które wspomagają pracę układu nerwowego,  ma pozytywny wpływ na naszą koncentrację i efektywność myślenia.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *