Pinezki biurowe

pinezkiPinezki to niewielkich rozmiarów artykuły biurowe, które ułatwiają nam pracę. Są dostępne w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach. Służą do przypinania dokumentów do tablic korkowych, spinania arkuszy i łączenia partii materiałów. W biurze używamy je najczęściej do przypinania ważnych kartek papieru z informacją na tablicy ogłoszeń oraz do wpinania notatek w widocznych miejscach na biurku. Pinezki metalowe czasami wymagają użycia młotka, jeżeli przymocowujemy je do twardego drewna. Do niektórych tablic suchościeralnych nadają się tylko specjalne pinezki magnetyczne.

Pierwsze pinezki powstały na początku XX wieku w Niemczech. Wynalazcą tych niewielkich szpilek był Johann Kirsten, który udostępnił swoje odkrycie Lindstendowi. kolorowe-pinezkiOd tamtej pory pinezki są wykorzystywane w wielu codziennych czynnościach, nie tylko biurowych. Klasyczne pinezki, nazywane w niektórych regionach polski „pluskiewkami” to krótkie gwoździki posiadające płaską i szeroką główkę, która służy do przypinania papieru do różnych tworzyw (drewna, tektury i korku), zwykle bez użycia młotka.pizneki

Pinezki wyglądem przypominają krótki gwoździk lub szpilkę o długości 6 milimetrów. Główka pinezki może być wykonana z metalu lub tworzyw sztucznych. Najczęściej możemy wbić je palcami do tektury lub bardzo miękkiego drewna. W wielu hurtowniach z artykułami biurowymi możemy spotkać pinezki kolorowe metalowe i plastikowe.

Na rynku dostępne są również pinezki tablicowe i magnetyczne, które pozwalają nam na zaczepianie wielu kartek papieru z informacjami w widocznych miejscach w biurze, dzięki temu wszyscy pracownicy wiedzą o spotkaniu lub innym wydarzeniu.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *