Pióra dla leworęcznych

piora-akcesoriawniurze-plLeworęczność była niegdyś uważana za odstępstwo od normy. Panowało przekonanie, że strona prawa jest lepsza od lewej, o czym świadczą takie sformułowania jak: „wstawać lewą nogą”, „mieć dwie lewe ręce” i „być lewym człowiekiem”. Na szczęście  postrzeganie osób leworęcznych się zmieniło, co więcej uważa się osoby piszące lewą ręką za bardziej uzdolnione. W sklepach można dostać produkty dedykowane dla leworęcznych. Na rynku dostępne są specjalnie zaprojektowane pióra, długopisy, nożyczki i inne akcesoria biurowe. Wystarczy tylko przyjrzeć się pisaniu osoby leworęcznej piórem przeznaczonym dla praworęcznych, aby zrozumieć jak wielką dla nich trudnością jest używanie takich artykułów biurowych. Kleksy, brudne palce i nieestetyczne pismo – to efekty pisania nieodpowiednim przyrządem.

wieczne-piora-akcesoriawbiurze-plNa stoiskach papierniczych coraz więcej ergonomicznych długopisów i wiecznych piór dla osób posługujących się lewą ręką. Czym się różnią takie akcesoria biurowe? Przede wszystkim inna budowa pióra, która uwzględnia używanie przez lewą rękę. Większość mańkutów „pcha” pióro od lewej do prawej ręki, natomiast prawusy „ciągną” pisak prawą ręką. W rezultacie producenci artykułów biurowych dla leworęcznych stworzyli specjalnie zakończoną stalówkę oraz wyprofilowaną budowę pióra pozwalającą na dopasowanie do palców lewej ręki. Do kupienia dla leworęcznych jest  także szybko schnący atrament.

stabilo-pioro-akcesoriawbiurze-plArtykuły dla leworęcznych nie są produktami niezbędnymi w codziennej pracy biurowej. Pisać można również cienkopisem lub szybko schnącym długopisem. Z pewnością pióra zapewniają jednak duży komfort użytkowania i zapobiegają zakłopotaniu u dziecka podczas pierwszych kroków z takim przyrządem. Dlatego w wiele sklepach dostępne są artykuły do nauki pisania dla leworęcznych: pióra kulkowe, ołówki, pióra wieczne, kredki – polecam markę Pelikan i Stabilo.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *