Pióro kulkowe dla najmłodszych

pinterest
pinterest

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj pisanie gęsim piórem, a właśnie za pomocą takiego akcesorium biurowego posługiwali się ludzie przez kilka wieków. Obecnie ze względu na komfort wiele osób nie stosuje nawet piór wiecznych. Najpopularniejsze są pióra kulkowe, które w wyglądzie w zasadzie nie różnią się od piór wiecznych. Biorąc pod uwagę aspekt samego pisania, można stwierdzić, że piórem kulkowym pisze się zdecydowanie przyjemniej niż długopisem. Jest to szczególnie ważne dla naszych dzieci podczas pierwszych kroków z pisaniem.

pinterest
pinterest

Wygodne pióra kulkowe

Wiadomo, że do nauki pisania najlepszy będzie ołówek miękki lub średni, np. HB. Aby dziecko nauczyło się pisać kształtnie, warto również sugerować pisanie długopisem i piórem kulkowym. Dzisiejsze artykuły biurowe nie robią już kleksów i są odporne na niepoprawne trzymanie. Pisze się nimi naprawdę bardzo miękko, dostępne są w wersji dla prawo- i leworęcznych.

Największym minusem piór kulkowych jest to, że trzeba w nich wymieniać naboje i dziecko musi mieć w plecaku ich zapas. Pierwsze spotkanie z atramentem nie musi kojarzyć się dziecku z drogą przez mękę. Kleksy, rozmazane litery i zabrudzenia nie pojawią się na pewno, bo pióra kulkowe obecne na rynku są szybkoschnące. Używając dobrego pióra, dziecko czuje się pewniej i nie odczuwa stresu związanego ze stawianiem pierwszych kroków w szkole.

Producenci piór kulkowych

Bogaty asortyment piór kulkowych znajdziemy w hurtowni Makro. W ofercie znajdują się akcesoria biurowe następujących marek: Pentel, Stabilo, Bic. Osobiście mogę polecić także nieco droższe pióra kulkowe od Waldmanna i Parkera (posiadają solidny i elegancki design oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne). Niestarzejące się i klasyczne pióro Parker to idealny pomysł na prezent dla dziecka i dorosłego.  To produkty godne polecenia, bo wykonane z mosiężnego tworzywa.  Harmonijny wygląd sprawia, że pisze się z nim komfortowo i sprawnie.

pióra dla dzieci leworęcznych
pióra dla dzieci leworęcznych
pióro BIC
pióro BIC
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *