Piszesz dużo na klawiaturze? To może Ci się przydać! Żelowa podkładka pod nadgarstek

Ból nadgarstka to częsta dolegliwość występująca u pracowników biurowych, zwłaszcza tych, którzy wiele godzin dziennie piszą na klawiaturze. Na szczęście w wielu firmach coraz większy nacisk kładzie się na potrzeby pracownika, szczególnie spełnienie zasad ergonomii. Bowiem niewłaściwa praca przed komputerem może mieć opłakane skutki dla zdrowia. Permanentny ból nadgarska może być pierwszym objawem zwyrodnienia stawów i innych chorób, np. zespołu cieśni nadgarstka. Aby zapobiec rozwojowi tego typu chorób, należy przede wszystkim wyposażyć się w odpowiednie akcesoria komputerowe. Dziś na tapet wezmę podkładkę żelową.

źródło: Banggood
źródło: www.banggood.com

Praca przed komputerem a RSI

Urazy powstające wskutek powtarzania tych samych czynności to RSI (repetitive strain injury) i w związku z tym stałego naprężenia mięśni i ścięgien, prowadzące do długotrwałych rezultatów  – nawet do zwyrodnienia stawów. Na RSI narażone są osoby przebywające przez wiele godzin w pozycji siedzącej, wykonujące stale te same czynności przez długi czas. Nawet regularne pisanie na klawiaturze i klikanie myszką może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, jeśli czynności te wykonujemy nieprawidłowo, np. siedząc na niewygodnym krześle lub po prostu korzystając z nieergonomicznych artykułów biurowych.  Wskutek wieloletniej pracy biurowej może powstać dolegliwość, taka jak np. zespół cieśni nadgarstka. Nieleczona i nierehabilitowana choroba może kwalifikować się nawet na operację stawu, a to wiąże się z kilkumiesięczną niedyspozycją zawodową.  Niestety wciąż zbyt wielu pracowników biurowych bagatelizuje objawy manifestujące się bólem stawów w okolicy nadgarstka, a to błąd!!! Bo nieleczone i niewyćwiczone stawy to pierwszy etap do kalectwa…

źródło: Fellowes
źródło: Fellowes

Żelowe podparcie dla nadgarstka

Producenci artykułów biurowych biorą udział w wyścigu, którego wynikiem jest największa sprzedaż swoich akcesoriów. Ergonomia to podstawowe kryterium, do jakiego dążą firmy oferujące sprzęty do pracy w biurze.  Wszyscy doskonale wiemy, że ważna jest odpowiednia pozycja ciała, np. aby uniknąć bólów nadgarstka, należy położyć dłoń na myszce pod delikatnym kątem, dzięki temu przedramię spoczywa w naturalnej pozycji. Aby odciążyć dodatkowo nadgarstek, warto wyposażyć się w podkładkę wypełnioną substancją żelową, dzięki czemu zmniejsza się ucisk nerwu, a to sprawia, że zapobiegamy dolegliwością typu RSI. Podkładka pod nadgarstek jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem – staw jest odprężony i leży w swojej naturalnej pozycji, a to przekłada się na komfort pracy. Dobrej jakości podkładki pod nadgarstek dostaniemy od firmy Fellowers, która oferuje akcesoria do biura różnego rodzaju, np. wspomniane kilka miesięcy temu – niszczarki biurowe.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *