Przekładki do notesów i teczek

przekladki-akcesoriawbiurze-plPorządkowanie elementów i treści w formie alfabetycznej i numerycznej weszło już nam w skórę. Codziennie przyswajamy wiele informacji, kontaktów i adresów, które trzeba zanotować na papierze, bo pewnie przydadzą się nam nie raz. Na rynku coraz więcej gotowych artykułów papierniczych posiadających zakładki z alfabetem. I tak numer telefonu do pana Kowalskiego znajdzie się pod literą K. Przekładki możemy wykorzystać podczas umieszczania dokumentów w segregatorze, teczce lub skoroszycie. Podczas pracy będzie nam łatwiej się zorientować gdzie znajdują się faktury firmy Kowalskiego, no i nie tracimy czasu na wertowanie skoroszytu kartka po kartce.

przekladki-alfabetyczne-akcesoriawbiurze-pl

Format i materiał

Przekładki i zakładki indeksujące wykonane są najczęściej z twardego papieru lub tworzyw sztucznych. W ofercie wielu producentów znajdziemy bogatą gamę przekładek – od zwykłych, białych, kartonowych z nadrukiem po barwione, plastikowe i transparentne karteczki. Przekładki marki Chic to ciekawe artykuły w dobrej cenie. Wybór przekładek jest dość duży i adekwatny do arkuszy papieru. Najwięcej artykułów papierniczych tego rodzaju znajdziemy do notesów o formacie A4. Nieco mniej przekładek pasuje do zeszytów A5. Przekładki zazwyczaj mają kształt prostokątny, chociaż nie jest to regułą. Zdarzają się produkty trapezoidalne i półokrągłe.

Od alfabetu po miesiące

przekladka-kartonowa-makro-akcesoriawbiurze-plNa rynku zakupimy różnego rodzaju przekładki do archiwizacji. Najpopularniejsze są artykuły alfabetyczne z nadrukiem liter od A do Z. Najczęściej używamy je do notesów z adresami i danymi osobowymi. Mogą przydać się przy porządkowaniu faktur, wtedy każda litera będzie przyporządkowana dla danej firmy lub partnera biznesowego. Równie znane w biurach są przekładki numeryczne. Na jednym egzemplarzu znajduje się przedział liczbowy, np. od 1 do 5 lub 15 do 20, etc. Tego rodzaju artykuły sprawdzają się przy archiwizacji zawieszanej. Przekładki możemy wpiąć do teczek wiszących, wtedy łatwiej jest wyjąć interesujące nas dokumenty. Istnieją także przekładki z układem miesięcznym – równie przydatne w codziennej pracy biurowej.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *