Pudełko archiwizacyjne na segregatory

pudło-na-segregatory-akcesoriawbiurze-plW każdym biurze nadmiar dokumentów i faktur poukładanych w różnych miejscach może być przyczyną dezorganizacji pracy. Wszystkie arkusze – niezależnie od tego czy są przydzielone do tematycznego segregatora czy nie – powinny być niezwłocznie archiwizowane. Jeżeli dokumenty nie przydadzą się nam do realizacji bieżących zadań i są uporządkowane w teczce lub segregatorze, spakujmy je do pudeł archiwizacyjnych. To wygodne rozwiązania dla wszystkich biur, które przechowują sterty dokumentów, faktur i innych papierów. Pudełka szybko się składa i można je wygodnie przenieść do innego pomieszczenia.


Pudełko archiwizacyjne chroni dokumenty przed wilgocią, zniszczeniem i owadami. Zazwyczaj jestna-segregatory-akcesoriawbiurze-pl wykonane z tektury falistej, czasami z grubego kartonu lub tektury bezkwasowej, tj. niepowodującej żółceń podczas archiwizacji przez wiele lat. Kartony zbiorcze do archiwizacji są zwykle białe, jedynie grzbiet jest oznaczony kolorem niebieskim lub zielonym, natomiast boxy są dostępne na rynku w różnych barwach i rozwiązaniach graficznych. Niektóre pudełka posiadają metalowe uchwyty do przenoszenia lub ewentualne okucia. Większość pudełek archiwizacyjnych posiada gramaturę 1300/m2 i łatwo, szybko się składa (polega to na dopasowaniu wypustek do ścianek pudełka za pomocą zatrzasków).

Pudło archiwizacyjne na segregatory
Przechowywanie dokumentów w segregatorach jest o tyle łatwiejsze, jeżeli zastosujemy kod kolorystyczny. A co zrobić z segregatorami? Możemy je również archiwizować z ich zawartością w specjalnych pudełkach kartonowych. Artykuły wkłada się do określonego pojemnika, opisuje i już wszystko gotowe.

pudło-archiwizacyjne-essetlle-akcesoriawbiurze-plNa rynku dostępne są różnego rodzaju pudła na segregatory. Większość jest otwierana z przodu i służy do pudło-z-boxami-akcesoriawbiurze-plprzechowywania segregatorów o formacie A4. Kontener marki Esselte może pomieścić 6 segregatorów. Instrukcja składania pudełka znajduje się na zewnątrz. Alternatywą dla pudełek na segregatory z zawartością są zbiorcze kartony posiadające wieko na górze oraz z przodu. W takimi pudełku możemy segregatory ustawiać jeden na drugim i pomieścić wiele różnych teczek. Pudła mają podwójne dno, są stabilne i wykonane z wysokiej jakości tektury o niestandardowej gramaturze.

Pudło z boxami
Pudła na zawartość segregatora stosuje się w biurach, w którym mam miejsce powtórne użytkowanie zawartości segregatora. Dokumenty można z nich wyjmować i spinać za pomocą specjalnych akcesoriów. Dobrze byłoby, aby pudła z boxami miały uchwyty, ponieważ mogą pomieścić nawet 30 kg dokumentów. Wygodny otwór na palec pozwala na wyjmowanie pudełek z regałów archiwizacyjnych. Zwykle służą do przechowywania zawartości segregatorów o pojemności 1000 kartek (Esselte). Mają miejsce na opis zawartości na grzbietach i bocznych ścianach.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *