Pudła archiwizacyjne na dokumenty

kontener na segregatory (makro)
kontener na segregatory (makro)

Kiedy nie mamy już miejsca w segregatorach i teczkach, przychodzi czas na zapakowanie dokumentów w pudła archiwizacyjne. Jak wiadomo, niektóre papiery skazane są na kilkuletnią wegetację w biurowych zakamarkach, zanim będzie można je zniszczyć lub ewentualnie spalić. Warto wygospodarować regały i szafki na przechowywanie dokumentów. Wygodnym rozwiązaniem jest także zakup pudeł archiwizacyjnych, w którym zmieszczą się tematyczne segregatory, teczki oraz skoroszyty. Wiodącym producentem kartonowych akcesoriów do archiwizacji jest firma Esselte.

Kartonowe pudełka na dokumenty

pudło esselte (makro)
pudło esselte (makro)

Standardowe pudła do archiwizacji zawierają miejsce na opis zawartości oraz specjalny otwór na palce ułatwiający wkładanie i wyciąganie zawartości. Pudła znają zastosowanie w biurach, szkole, urzędzie oraz w domu. W moim mieszkaniu posiadam dwa kartonowe pudła Esselte, w których przechowuję rachunki za prąd i gaz, PIT, opłaty za samochód oraz inne papiery, które raz na jakiś czas mogą się przydać. Pudło nie zajmuje dużo miejsca, można postawić je za szafę lub pod parapet. Nie trzeba wygospodarowywać specjalnej przestrzeni na tego rodzaju akcesoria, ponieważ są one same w sobie pojemne i wygodne w przenoszeniu.

Poliestrowe pudełka na teczki

pudła na teczki (makro)
pudła na teczki (makro)

W niektórych pudełkach można zrobić mini archiwum na teczki zawieszkowe. Teczki możemy oznaczyć numerycznie lub alfabetycznie, aby uniknąć niepotrzebnego wertowania strona po stronie poszczególnych zawartości. Ustawiając w stosie teczki wiemy, że zachowamy porządek. Możemy je ustawiać jedno na drugim, bo co stanowi estetyczny element wyposażenia przestrzeni biurowej. Pudełka archiwizacyjne są wykonane z mocnego materiału, są wytrzymałe na urazy mechaniczne, składane i dość proste w montażu.

Ekologiczne kontenery na segregatory

Firma Esselte oferuje również kartonowe pudełka wykonane z ekologicznego papieru, pochodzącego w 80% z recyklingu. Posiadają certyfikat FSC, zostały wykonane przy użyciu farb wodnych. Zmieszczą się w nim zarówno segregatory dźwigniowe, jak i ringowe. To lekkie, ekologiczne i solidnie wykonane akcesoria biurowe, które przydadzą się w każdej firmie mającej na uwadze środowisko naturalne.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *