Rodzaje zszywek

zszywki-biurowePewnie nie wszyscy wiedzą, że są różne rodzaje zszywek, które ułatwiają nam prace biurowe. Niewielkich rozmiarów artykuły biurowe pomagają archiwizować i segregować kartki papieru i innych dokumentów. Zszywacze biurowe są różnych rozmiarów, w zależności od tego mogą pomieścić od kilkunastu do kilkuset zszywek. Do grubego pliku kartek, potrzebne są mocne i trwałe zszywki archiwizacyjne, zwane również aktowymi i wysokowydajnymi. Na rynku możemy również zakupić zszywki zwykłe, którymi połączymy kilkanaście kartek papieru.

Zszywki aktowe
Maksymalnie zszywamy do 50 kartek zwykłym urządzeniem biurowym. Jeżeli potrzebujemy połączyć większy materiał, użyjmy zszywaczy solidnych i nożycowych, posiadających ostre zszywki archiwizacyjne. Rozpoznamy je po numeracji od 23/8 do 23/23. Zszywki oznaczone jako 23/23 pozwalają na złączenie nawet 200 kartek papieru. Zwykle takie artykuły biurowe są ciężkie i posiadają dłuższą dźwignię.

Zszywki zwykłe
Do zwykłych zszywaczy biurowych mamy całą gamę zszywek. W wielu sklepach z artykułami biurowymi najbardziej popularny rozmiar zszywek to 24/6, który może złączyć około 30 kartek maksymalnie. Do zszywaczy mini przeznaczone są zszywki o nr 10. Potrafią one zintegrować do 12 kartek. Na rynku są również zszywacze mini, które zszywają około 20 dokumentów. Na każdym opakowaniu zszywacza powinna być informacja o rodzaju zszywek. Pamiętajmy o tym, że niektóre urządzenia mają specjalnie dedykowane przez producenta zszywki. Niektóre z nich zaginają się do środka, a inne wpinają końcówkę na zewnątrz. Z pewnością takie zszywki o wiele łatwiej jest usunąć.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *