Tablica flipchart – idealna na szkolenie biznesowe

pinterestWiosna w mojej firmie przebiega pod hasłem – szkolenia. Jak co roku przygotowujemy się do „sezonu”. Szef organizuje dla nas szkolenia z umiejętności miękkich (zarządzanie czasem, radzenie sobie ze stresem) oraz zajęcia biznesowe (prowadzenie negocjacji, wywieranie wpływu, nowoczesne techniki sprzedażowe i marketing szeptany). Kwiecień zapowiada się interesująco, bo szkolenia pozwolą odejść na chwilę od biurka i dowiedzieć się czegoś nowego.
Ale nie o moich szkoleniach chcę dziś pisać (na to jeszcze przyjdzie czas, jak się już rozpoczną). Szef poprosił mnie o zakup kilku flipchartów do biura. Wyobraźcie sobie, że miałem niewielkie trudności ze znalezieniem flipchartu, który składałby się z kolorowych arkuszy. W ostateczności kupiłem jednak tablicę z białymi kartonami.

tablica flipchart na kółkach (makro.pl)
tablica flipchart na kółkach (makro.pl)

Tablica flipchart – chyba nie muszę specjalnie wyjaśniać do czego ona służy. W mojej firmie używamy ją dość często podczas spotkań działów i szkoleń dla pracowników. W pokoju konferencyjnym na ścianie wisi tablica korkowa, na której umieszczony został harmonogram pracy na dany miesiąc. W pokoju szefa jest natomiast tablica magnetyczna, którą używa do prezentowania wyników firmy i indywidualnych szkoleń.

flipchart marki Sigma (makro.pl)
flipchart marki Sigma (makro.pl)

Flipchart to dobre rozwiązanie podczas szkoleń, ponieważ możemy po nim pisać markerem. Dzielimy je na magnetyczne i niemagnetyczne. Najwygodniejsze są według mnie tablice flipchart niemagnetyczne na kółkach. Możemy je przenosić z miejsca na miejsce i ustawiać pod kątem widoczności dla wszystkich słuchaczy. Na niemagnetycznych tablicach możemy umocować bloki papieru na zaciskach i hakach.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *