Wyposażenie biur dla leworęcznych

artykuły-biurowe-akcesoriawbiurze-plProducenci artykułów biurowych pomyśleli także o osobach leworęcznych. Na rynku znajdziemy wygodne akcesoria, które ułatwiają prace o lewostronnej lateralizacji: linijki ze skalą w obie strony, pióra kulkowe, długopisy żelowe, temperówki do ołówków oraz nożyczki. Artykuły zostały docenione w wielu punktach przedszkolnych i szkolnych z uwagi na problemy z adaptacją niektórych leworęcznych dzieci. Najwięcej produktów oferuje marka Stabilo. Poniżej prezentuję niektóre artykuły wyposażenia biur dla leworęcznych.

Pisanie piórem dla leworęcznych może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście firma Stabilo proponuje automatyczne pióra żelowe zapewniające płynne pisanie bez wysiłku i bez niepotrzebnych kleksów. Pióro idealnie leży w dłoni, nie wylewa się, nie plami i nie drapie papieru. Pisak należy do grupy produktów Stabilo Easy – przeznaczonych dla osób leworęcznych. Posiada innowacyjny kształt zapewniający prawidłowe trzymanie.

pióro-żelowe

Żółta temperówka to kolejna propozycja od Stabilo dla osób o lewostronnej lateralizacji. Posiada wygodny kształt i mocne ostrze. Jest przeznaczona do temperowanie kredek i ołówków.

temperówka

Nożyczki szkolne dla leworęcznych ułatwiają pracę przedszkolakom, bo są dopasowane kształtem do dziecięcej dłoni. To najlepszy produkt na pierwsze nożyczki dla dziecka. Jest bezpieczny, posiada zaokrąglone ostrze i ergonomiczny kształt. Marka Maped oferuje również inne kolorowe artykuły biurowe dla dzieci. Polecam!

nożyczki-dla-leworecznych

Dla osób pracujących przy komputerze proponuję bezprzewodową mysz laserową Logitech o profilu dla leworęcznych.

mysz-do-komputera

Wyposażenie biur dla leworęcznych to nie tylko innowacyjne rozwiązanie dla osób piszących „inaczej”, ale i duże ułatwienie oraz poszanowanie ich indywidualności. Łatwo możemy zauważyć kto w naszej pracy jest leworęczny. Może takiej osobie przyda się dobre pióro kulkowe? Warto to sprawdzić!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *