Wyposażenie biura w apteczkę pierwszej pomocy

apteczkaO zakupie apteczki pierwszej pomocy do biura zdarza nam się zapomnieć. Tymczasem istnieje rozporządzenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych procesów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z jego punktów jest paragraf o zapewnieniu apteczek pierwszej pomocy w zakładach pracy. Niezależnie od tego czy pracujecie w małej firmie czy dużej korporacji, wasz pracodawca ma obowiązek wyposażenie firmy w takiego rodzaju akcesorium.

Apteczka na widoku

Najważniejsze jest to, aby pracodawca umieścił apteczkę w łatwo dostępnym oraz widocznym miejscu. Najlepiej wyznaczyć osobę, która w razie wypadku, będzie odpowiedzialna za podanie apteczki, choć nie zawsze będzie to możliwe. Apteczkę można ustawić w kuchni na specjalnej półce lub w korytarzu w zamkniętej szafce. Tak naprawdę apteczka może stać w każdym pokoju biurowym. Ważne jest to, aby wszyscy pracownicy wiedzieli gdzie jej szukać w razie nieprzewidzianych sytuacji. Pierwszej pomocy powinien udzielić każdy – bez względu na to czy ma skończony kurs pierwszej pomocy czy nie…

Co w apteczce pierwszej pomocy

Standardowo w aptece powinny znaleźć się następujące elementy:
– woda utleniona,
– bandaże,
-chusta trójkątna,
-rękawiczki lateksowe,
-nożyczki,
– maseczka do sztucznego oddychania,
– opaska elastyczna,
-agrafka,
-płyn do przemywania twarzy,
– siatka opatrunkowa,
– plastry opatrunkowe.

W każdym miejscu pracy powinny znaleźć się osoby, które potrafią wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca. W wielu firmach pracodawca zamiast wysłać pracownika na szkolenia BHP, podsuwa gotowe  dokumenty do podpisania i nie wysyła pracownika na kurs pierwszej pomocy… Nigdy nie wiadomo kiedy ta pierwsza pomoc będzie nam potrzebna. Za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w pracy grozi kara. Dopilnujmy więc, aby w naszych biurach apteczka pierwszej pomocy zajmowała honorowe miejsce i znajdowały się w niej zawsze wysokiej jakości produkty z dobrym terminem ważności. Zdecydowanie nie pozwólmy na to, aby w firmowej apteczce znalazło się miejsce na jakiekolwiek leki…Jeżeli nie macie w swoim biurze apteczki, wystarczy zrobić zakup online i za kilka dni wejdzie w wasze posiadanie.  Polecam sklep online Makro.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *