Zakup kalendarza na 2017 rok – co warto wziąć pod uwagę?

Jeżeli uważacie, że zakup kalendarza to bułka z masłem, to jesteście w błędzie. Nie bierzcie czegokolwiek, bo szybko wyląduje w szufladzie i przestaniecie go używać. A przecież kalendarz ma Wam pomóc mądrze zarządzać własnym życiem. Co więcej – będziecie mieli go zawsze pod ręką, zatem zdecydujcie się na model, który będzie Wam umilał planowanie i tak zwyczajnie cieszył oczy. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

W twardej czy miękkiej oprawie?

źródło: makro.pl
źródło: makro.pl

Jeżeli kalendarz zamierzacie nosić ze sobą i będzie to notes dużych rozmiarów, to pewne jest to, że ten w twardej oprawie jest cięższy niż w miękkiej. Twardy kalendarz trochę waży, zatem warto zastanowić się, czy mamy miejsce na jego noszenie i ochotę do dźwigania dodatkowych kilogramów. Notes w twardej oprawie sprawdzi się w biurze, gdy położymy go na biurku i nie będziemy musieli nosić ze sobą. Pewne jest to, że ten w miękkiej oprawie szybciej się zniszczy, zwłaszcza gdy wybierzmy model z tekturową stroną tytułową.

Mały czy duży kalendarz?

źródło: makro.pl
źródło: makro.pl

Na rynku artykułów papierniczych znajdziemy bogatą gamę produktów o różnym formacie. Kieszonkowe, notesowe, książkowe – takie kalendarze kupujemy najczęściej. Im więcej się ruszamy, tym mniejszy kalendarz potrzebujemy, bo trudno będzie się przemieszczać z modelem książkowym zawierającym minimum 365 stron do notowania. Jeżeli nie piszemy zbyt wiele w kalendarzu, to wybierzmy model kieszonkowy  – będzie wygodny zarówno do torebki, jak i aktówki.

Układ dniowy czy tygodniowy?

źródło: makro.pl
źródło: makro.pl

Kalendarze dniowe z pewnością sprawdzą się do planowania pracy i zapisywania notatek codziennych. Z pewnością nie będą dobrym wyborem dla osoby, która potrzebuje zeszytu do notowania obowiązków domowych lub zapisywania dziennych planów. W kalendarzu tygodniowym widzimy cały proces projektu i zadań na określonym czas, dlatego osobiście uważam, że te modele są bardziej praktyczne. Na jednej stronie można zaznaczać etapy, które należy wykonać w danym tygodniu, np. za pomocą schematów lub strzałek. Niby proste czynności, ale jakże ułatwiające codzienne planowanie. Warto również sobie uzmysłowić, że w ciągu jednego dnia rzadko kiedy mamy czas na zrealizowanie wszystkich zapisanych punktów. Wówczas przypisujemy te zadania na następny dzień lub irytujemy się na siebie, że nie udało się nam wykonać coś zgodnie z zamierzeniami.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *