Zieleń w biurze = większa efektywność

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Jedne z najnowszych badań dowodzą, że osoby pracujące w pomieszczeniach, w których znajduje się sporo zieleni mają o wiele lepsze samopoczucie i znacznie efektywniej pracują. Niestety w polskich biurach nie przywiązuje się dużej uwagi do wyposażenia pomieszczeń w bujną roślinność. Kwiaty doniczkowe traktowane są jako zwykłą dekoracja biura i nierzadko kłopot, bo wymagają pielęgnacji i inicjatywy pracowników. Warto zakupić do biura roślinność, która pochłania szkodliwe dla człowieka związki oraz wpływa na panującą w powietrzu wilgotność.


Rośliny świetnie oczyszczają powietrze z obecnych w nich związków chemicznych, które pochodzą m.in. od urządzeń biurowych, mebli i innych elementów budowlanych. Ponadto rośliny świetnie regulują poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wszyscy doskonale wiemy ile „złego” wynika z permanentnie włączonej klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych. Suche powietrze negatywnie wpływa na stan skóry, wzrok i stan umysłu. Brak cyrkulacji powietrza jest również przyczyną senności, znużenia i braku koncentracji. Osobiście uważam, że w klimatyzowanym pomieszczeniu nie pracuje się komfortowo.  Ponieważ w biurach spędzamy pół życia;), warto zadbać, aby nie zabrakło w nich takich elementów aranżacji jak rośliny. Wszak rośliny są z nami od początków dziejów. Dlaczego by nie ustawić je przy biurku, na parapecie lub ulokować na ścianie? Najlepsze będą te gatunki, które posiadają duże liście (ale nie tylko).W biurze sprawdzi się bluszcz, bo dobrze znosi niską temperaturę i brak promieni słonecznych. Jest niewymagający, toleruje braki wody i odporny na suche powietrze. Godne polecenia są także palmy bambusowe, które wydzielają wodę i dobrze nawilżają powietrze.A Wy jakie rośliny polecacie do biura?

źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest

 

Powyżej kilka aranżacji zielonych przestrzeni biurowych. Która podoba się Wam najbardziej? Rośliny mają dobry wpływ na codzienne samopoczucie. Polecam szczególnie tym, którzy pracują w szczelnie zamkniętych biurowcach, w których nie ma możliwości otworzenia okna. Niestety takich biur jest coraz więcej. Obserwuje niepokojący trend na budowę oszklonych biurowców „drapaczy chmur”, w którym trudno o cyrkulację powietrza.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *