Zmywarka w biurze = oszczędność czasu

kuchnia-fiemowa-akcesoriawbiurze-plPo długim weekendzie wracam do pracy pełen nowej energii, wchodzę do kuchni,  aby zrobić kawę z mlekiem, a tu okazuje się, że mój kubek oraz inne naczynia są brudne. Ogarnia mnie wściekłość, bo marnuję czas na zmywanie naczyń, które w piątek były czyste. W naszej firmie panowała zasada, że każdy zmywa po sobie sztućce i talerze. Niestety, wielu pracowników biurowych o tym zapomina. Tak się zastanawiam – czy nie lepiej byłoby kupić energooszczędną zmywarkę do biura? Maszynowe mycie naczyń pozwoliło by nam oszczędzić czas poświęcony na ręczne zmywanie oraz zmniejszyć zużycie wody.

Proekologiczne rozwiązanie dla biura
Oszczędzanie wody w biurze to działania przyszłościowe i proekologiczne. Wprowadzając zmywarkę do kuchni firmowej, możemy zaoszczędzić również energię elektryczną. Niestety w Polsce tylko 8% firm używa tego rodzaju AGD. Zmywarki są wciąż uważane za towary luksusowe oraz zbędne, bo zajmują wiele miejsca w kuchni i są głośne.zmywarka-akcesoriawbiurze-pl Wiele nowoczesnych zmywarek posiada program ekonomiczny, pozwalające na oszczędność wody i energii elektrycznej poprzez obniżenie temperatury wody zmywania oraz zmniejszenie czasu pracy AGD. Można także zaprogramować zmywarkę w biurze, aby działała w najlepszej godzinie dla pracowników, np. popołudniu, kiedy w wielu budynkach obowiązują taryfy na prąd. Chyba warto zainwestować w taki sprzęt, choćby z pobudek stricte ekologicznych?

Jaką zmywarkę wybrać?
Kupując AGD do biura, weźmy pod uwagę ilość pracowników korzystających z kuchni. Jeśli firma liczy kilkanaście osób, czas pomyśleć o dużej zmywarce pozwalającej na przechowanie powyżej 12 kompletów naczyń. Najlepsze będzie urządzenie klasy A o cichym poziomie hałasu (40-45 dB). Istotnym parametrem jest opóźniony start zmywarki – odpowiednie zaprogramowanie pozwoli nam oszczędzić energię elektryczną. W zmywarkach znajdujących się w kuchni firmowej wystarczy dwa kosze na naczynia oraz kosz na sztućce. Zwróć uwagę również na obecność filtrów samoczyszczających, które zapobiegną przedostaniu się zanieczyszczeń do AGD. Jeżeli woda jest twarda w biurze, nie zapomnij o zakupie środków zmiękczających i odkamieniających.

Kto jest jeszcze za zakupem zmywarki do biura? Uważam, że to priorytetowy zakup na listopad. Chyba, że nie zmieści się w budżecie przewidzianym na 2013 rok.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *