Czas prezentów – czyli jak opakować gifty?

pakowanie_prezentów (źródło:pinterest.com)
pakowanie_prezentów (źródło:pinterest.com)

Pewnie z wielu z Was kupiło już prezenty dla najbliższych. Aby nawet najskromniejszy podarunek wywarł pozytywne wrażenie, warto opakować go w niekonwencjonalny sposób. Podobno opakowanie prezentu jest również prezentem… Jedno jest pewne – wymaga nie tylko dokładności, precyzji i staranności, ale przede wszystkim kreatywności i wyobraźni. Śmiało można rzec, że pakowanie prezentów jest sztuką. Oto kilka moich propozycji.

Akcesoria do pakowania

Zanim jednak zaczniecie przygotowywać prezent, weźcie pod uwagę akcesoria, które ułatwią wam tę czynność. Nożyczki, taśmy dwustronne i samoprzylepne, klej, folie i papier prezentowy – to najczęstsze artykuły biurowe używane przez większość z Was do pakowania. Z pewnością przyda się również ozdobny materiał, kolorowe kokardy i wstążki, siano (sizal) – te akcesoria kupicie w większości kwiaciarni i w pasmanterii. Jeżeli prezent będzie miał nieregularny kształt i na dodatek szklaną lub porcelanową formę, to warto spakować go w pudełko – możecie takie kupić gotowe w supermarkecie lub przygotować własnoręcznie za pomocą tektury, taśmy do pakowania i nożyczek.  Niektóre gifty warto wcześniej zapakować w papier lub w folię bąbelkową (szczególnie te,które mogą się szybko zbić) i dopiero w takiej postaci włożyć do pudełka lub torebki.

pakowanie prezentów (źródło:pinterest)
pakowanie prezentów (źródło:pinterest)

Pakowanie na kształt cukierka

Zabawki, kosmetyki, akcesoria kuchenne i artykuły biurowe – to wszystko możecie zapakować szybko i z pomysłem na kształt cukierka. Czego potrzebujecie? Nożyczki, wstążka i papier do pakowania – to najważniejsze elementy. Przydadzą się również kokardki lub świąteczne naklejki. Wygodniejsza od papieru jest krepina – materiał, który świetnie i sprawnie owinie każdy prezent o nieregularnym kształcie.

pojemnik na słodkości (źródło:pinterest)
pojemnik na słodkości (źródło:pinterest)

Pakowanie z humorem

Każdy prezent ma wywołać uśmiech na twarzy. Chcecie rozbawić aż do łez? Spakujcie prezent w ogromne pudło wielkości tego na telewizor. I w to pudło włóżcie kolejne pudło i kolejne i kolejne. Kilka pudełek w jednym i w tym najmniejszym prezent – zafundujcie najbliższym odrobinę zabawy i ogromną dawkę zaskoczenia 🙂

Drugie życie szklanego słoika

Chcecie podarować swoim najbliższym słodycze? Dobrym pomysłem na spakowanie ciastek, cukierków lub czekoladek jest słoik. Tak – ten słoik, w którym niegdyś trzymaliśmy konfitury może mieć drugie życie. Wystarczy użyć wyobraźni i go lekko ozdobić, np. pomalować farbami, przykleić świąteczne elementy (i nie tylko) i przywiązać kolorową kokardką. Mogą to być także wycinaki z papieru lub  z tkaniny, np. haftowane gałązki i ptaszki jak na zdjęciu obok. Nie ulega wątpliwości, że należy wcześniej pozbyć się etykiety i starannie wymyć środek słoika zanim włożymy do niego ulubione pierniczki babci czy cukierki dziadka.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *