Inne rodzaje papieru

papier-pocztowkowyPisałem już o różnych typach papieru fotograficznego (papier do druku atramentowego, papier do druku laserowego oraz papier termosublimacyjny) oraz rodzajach papieru, które potrzebujemy najczęściej do naszych biur. Wspominałem również o właściwościach papieru, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę realizując zamówienie do firmy. Poleciłem również papier marki POLspeed, który pojawił się  w ofercie promocyjnej Makro.  Dziś kilka słów o innych typach papieru, które mogą nam się przydać w codziennej pracy biurowej.

Oto przykłady różnego rodzaju typów papieru:
Papier artystyczny – to papier o fakturze płótna, posiadający naturalny biały odcień, imitujący materiał o tradycyjnym splocie, dzięki temu wygląda jak prawdziwe płótno. Nadaje się do wydruków atramentowych pigmentowych oraz barwinkowych. Papier tego typu jest kompatybilny z drukarkami marki Epson, Canon oraz HP. Posiada gramaturę powyżej 250 gms i jest zwykle matowy.

Papier wizytówkowy – to rodzaj papieru nadającego się do tworzenia zaproszeń i wizytówek. Posiada różną fakturę, gramaturę, format i kolory. Foliowanie papieru nadaje wizytówkom estetyczny wygląd.

Papier pocztówkowy – to rodzaj papieru fotograficznego, który można wydrukować na drukarkach laserowych. Posiada pocztówkowy nadruk na odwrocie zdjęcia. Papier tego rodzaju oferuje firma Canon.

Papier samoprzylepny – to rodzaj papieru składający się z kilku warstw. Jedna z tych części ulega odklejeniu, w efekcie możemy przyczepić taką kartkę na wybrane przez siebie miejsce. Ten rodzaj papieru nadaje się do robienia etykiet na opakowaniach płyt, urządzeń biurowych i segregatorów.

Papier termotransferowy – to rodzaj papieru przeznaczonego do przenoszenia grafiki w foli matowej lub błyszczącej na wybrane miejsce. Jest wykorzystywany do przenoszenia wydruków na białe i jasne materiały, np.: koszulki, czapki, obrusy i inne tekstylia bawełniane. Nadruki są bardzo trwałe, jeżeli zachowany odpowiednią temperaturę prania.

Papier czerpany – to rodzaj papieru wytwarzany w procesie wyodrębniania pojedynczych włókien z surowców roślinnych i tworzenia z nich papieru z wodnej zawiesiny.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *