Kupujemy papier kolorowy

W każdym biurze przyda się papier kolorowy. Bez względu na to, czy często drukujecie, czy nie, potrzebujecie mieć w zapasie papiery kserograficzne kolorowe, które sprawdzą się do wydruku stałych ofert handlowych. Bo w końcu o wiele bardziej estetycznie będą one  wyglądały, gdy przygotujemy je na niestandardowym papierze biurowym. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę papierów do drukarek w różnych wariantach kolorystycznych. Jaki papier wybrać do swojego biura? Dziś mini poradnik dla kupującego.

 

Producenci i ceny papieru do drukarek

Papier kolorowy Emerson (źródło: https://www.makro.pl)
Papier kolorowy Emerson (źródło: https://www.makro.pl)

Wśród czołowych producentów papieru do drukarek zajdziemy następujące firmy: Canon, Epson, Sigel, Xerox, Avery, Acme, Konica Minolta, Ilford, Mondi Group, Regulus i Emerson. Ceny są naprawę zróżnicowane. Średnio za ryzę papieru zawierającą 250 arkuszy należy zapłacić od 10 do 40 złotych. Warto wiedzieć, że papier fotograficzny jest jeszcze droższy od kolorowego – za 20 arkuszy papieru do zdjęć należy zapłacić od 10 do nawet 1000 złotych. Ten najdroższy jest przeznaczony dla zawodowych fotografów.  Dobrej jakości papier kserograficzny kolorowy możecie kupić w sklepie online Makro (sprawdź). Marka Emerson  to sprawdzony na rynku producent artykułów papierniczych do biur. W ofercie brandu znajdziecie również druki akcydensowe i karteczki samoprzylepne. Możecie być pewni, że papier Emerson sprawdzi się podczas codziennego drukowania na kolorowo – czy to ofert handlowych, czy materiałów szkoleniowych.

 

Względu ekologiczne podczas zakupu

źródło: https://www.makro.pl/
źródło: https://www.makro.pl/

Kupując dużą ilość papieru do drukarki, warto kierować się jego pochodzeniem. Wielu producentów opisuje swoje artykuły jako posiadające EU Ecolabel – to międzynarodowy znak, który jest przyznawany dla tych produktów, które są mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. Z pewnością warto zwracać uwagę na ten drobny szczegół, gdy stoimy przed wyborem artykułów papierniczych do firmy. Polecam inwestować pieniądze w marki, które są mniej szkodliwe dla natury. Myśląc o ekologii na co dzień, przyczyniamy się do szczególnej dbałości o to, co nam najbliższe. Warto wybierać produkty do biur, które pochodzą z recyklingu. Czasami warto kupić papier tego rodzaju, niż inwestować w akcesoria, które za moment i tak „wylądują” w koszu. Sami wiecie, ile papieru marnuje się w waszych biurach każdego dnia… 🙁

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *